Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Genelkurmay: Onaylamak imkansız

11.08.2011 08:17
Genelkurmay 22 sanıklı İnternet Andıcı Davası'yla ilgili en önemli soruya çok net cevap verdi.

Genelkurmay cevabında "Sitelerin içeriği kabul edilemez" dedi. Karargahın bu cevabı, sanıkları ve onların işaret ettiğiGenelkurmayEski Başkanı Başbuğ'u zor durumda bırakacak gibi...Genelkurmay cevabında "Sitelerin içeriği kabul edilemez" dedi. Karargahın bu cevabı, sanıkları ve onların işaret ettiği Genelkurmay Eski Başkanı Başbuğ'u zor durumda bırakacak gibi...

Sitelerin deşifre olduktan sonra Adli Müşavir Hıfzı Çubuklu 42 kara propaganda sitesinin hukuki olduğunu savunmuş, Başbakanlık talimatıyla kurulduğunu iddia etmişti. Ancak önce sitelerin içerikleri Çubuklu'yu yalanladı şimdi de davanın ek delil klasörleri...

Ek klasörlerde Genelkurmay'ın savcılığa gönderdiği yazı çıktı. Genelkurmay, site içerikleri için onaylamak imkansız dedi.

30 Aralık 2010 tarihli yazının altında Genelkurmay adına Hukuk İşleri Müdürü Hakim Albay Şakir Aytaş'ın imzası var. Yazıda sitelerde yer alan haberlerin kurumsal kimlikle ilgisi olmadığına dikkat çekiliyor. Peki bu cevabın anlamı ne? Genelkurmay Andıç'ı yapanların TSK adına hareket etmediklerini teyit etti.

Klasörlerde siteleri kimlerin hazırladığı da isim isim anlatılıyor. Emniyet'in raporuna göre "Türkiye'deirticavar yaygarası" sanık Hasan Ataman Yıldırım'ın oluşturduğu ekibinErgenekonprojesi.

Genelkurmay'ın bu yazısı, Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ'a kadar uzanan bazı üst rütbeli askerlerin, TSK üniformasıyla yasa dışı faaliyet yürüttüklerinin itirafı anlamına da geliyor.

SAMANYOLU HABER TV 

Bu haber toplam 1796 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri