Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Genelkurmay'a İMAM alınacak

23.03.2011 12:12
Askerin sivilleşme operasyonu tam gaz sürüyor. Genelkurmay’ın alacağı 118 yeni personel arasında bir de imam bulunuyor.

Hüseyin ÖZAY'ın haberi

Türkİye’de silah altına alınan 65 bin erin garsonluk, aşçılık gibi hizmetlerde kullanıldığının ortaya çıkmasının ardından “sivilleşme” operasyonu başlatan GenelkurmayBaşkanlığı, 118 personel alımı için çıktığı ilanda, bir imam da alınacağını duyurdu. Genelkurmay kadrosunda bulunacak olan imam, cenaze hizmetlerinde görev yapacak.

Genelkurmay Başkanlığı, 118 personel alımı için ilana çıktı. Başvurular 24-25 Mart tarihlerinde şahsen yapılacak. Başvurular arasından seçilen adaylar, ay sonunda sözlü sınava çağrılacak.

118 memurun 19’u muhasebeci, 9’u mühendis, 16’sı teknisyen olacak. Geri kalan kadrolar ise, marangoz, terzi, garson, hizmetli, bayan kuaförü, fırıncı, karocu gibi mesleklerden oluşacak. Tüm meslekler içinKPSSşartı aranıyor. Örneğin bayan kuaförü kadrosu için, en az lise mezunu olma ve KPSS’den de en az 40 puan alma şartı aranıyor. Genelkurmay’ın resmiinternetsitesine ilanda, imam da alınacağı duyuruldu. İlanda, alınacak imamın, cenaze işlerinde görev yapacağı belirtilerek, imam için İmam Hatip Lisesi mezunu olmak ve KPSS’den de en az 70 puan alma kriteri getirildi.

Stargazete.com 

Bu haber toplam 2562 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri