Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Genelkurmay'ın planı deşifre oldu

28.05.2011 00:35
Balyoz davası sebebiyle ifadeye çağrılan muvazzaf subayların stratejisi deşifre oldu.
Gölcük'te çıkan Balyoz belgeleri sebebiyle derinleştirilen soruşturma muvazzaf 9 subaya daha ulaştı. Aralarında generallerin de bulunduğu 9 isim soruşturmayı yürüten savcı tarafından ifadeye çağrıldı. Tam bu noktada bu isimlerin savcının talimatına uymayacağı ve ifade vermeye gitmeyecekleri iddiası ortaya atıldı.

Yine iddiaya göre;  9 Muvazzaf subayın ifadeye çağrılması üzerine Genelkurmay “Kriz Stratejisi” ile Hükümet ve Yargı üzerinde baskı kurma kararı aldı. Bu karara uygun olarak Türkiye gündemine oturan sürpriz bir gelişme yaşandı. Genç subayların eğitimi için büyük önem taşıyan Ege'deki üç tatbikatın Seçkin Gözlemci Günü ani bir kararla bir gün öncesinden akşam saatlerinde iptal edildi.

İptal kararının hemen ardından ise,  Balyoz soruşturması kapsamında ifadeye çağırılan Harp Akademileri Komutanı Org. Bilgin Balanlı'nın da aralarında bulunduğu  4 general,  GATA  ve Etimesgut Devlet Hastanesi'ne gönderilerek sağlık raporu aldırıldığı iddia edildi.
 
Ancak, gazetelerdeki haberler üzerine hukuka-yargıya karşı direnç gösteren bir TSK görüntüsü ortaya çıkınca, TSK ani bir kararla alınan sağlık raporlarının kullanılmaması talimatı verdi ve 9 subayı askeri uçakla İstanbul'a ifade vermeye gönderdiği ileri sürüldü.

9 muvazzaf subaydan Harp Akademileri Komutanı Org. Bilgin Balanlı dışındaki subaylar İstanbul Adliyesi'ne gelere ifade vermeye başladılar. HABERVAKTİM
   
Bu haber toplam 1906 defa okunmuştur
çok iyi oldu çok da güzel iyi oldu taammı?
Bunları Ordudan Atsınlar
çok iyi oldu çok da güzel iyi oldu taammı? Bunlara az bilem oldu dahada olsun tabakhane temizlensin, yerine ak çiçekler dikilsin :)
28 Mayıs 2011 Cumartesi 19:05
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Azar
Adnan Ayruk
Bu yazdığınız haberi (?) sizler okudunuz mu)
28 Mayıs 2011 Cumartesi 02:53
Beğendim (0)Beğenmedim (2)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri