Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gerçekler Sırrı Süreyya Önder'i ÇILDIRTTI

29.10.2011 16:59
Van'da yüzlerce vatandaşımızın hayatını kaybettiği deprem bölgesine gitmek yerine, öldürülen PKK militanının taziyesine giden Sırrı Süreyya Önder'i gerçekler adeta çıldırttı.

Sırrı Süreyya Önder'in Deprem'in ikinci günü Van'da yüzlerce cenaze varken, PKK'nın öldürülen liderlerinden HPG Askeri Kanat üyesi Yücel Halis (Alişer Koçgiri)'nin taziyesine gittiği ortaya çıkmıştı.

Olayın fotoğrafları da ortaya çıkınca Sırrı Süreyya Önder'e büyük tepki oluşmuştu.

Konu tv gündemlerine de oturdu. Ülke TV’de ekrana gelen ve Ahmet Kekeç ile Salih Tuna’nın gündemi değerlendirdiği En Sıradışı adlı programa telefonla bağlanan Sırrı Süreyya Önder, "Van depreminin ardından bölgeye gitmek yerine terörist cenazesine gittiği" yönündeki tepkilere sert çıktı.

Eleştirilere "Biraz Allah’tan korkun, insaf" şeklinde yanıt veren Önder Ahmet Kekeç’te kendisinin telefonunun bulunduğunu ve neden aramadığını sorarak ekledi: "Yahu Ahmet Kekeç beni neden arayıp sormuyor. Neden arkamdan gıybet yapıyorsunuz. Siz hangi ara bu kadar zalim oldunuz, imansız oldunuz? Ben iki tane cenazenin başındayım şu anda. Bunlar da gencecik insanlar. Kaldı ki cenazeler olmasa bile ben neden Van’da olmadığını açıklamak zorunda mıyım? Sen söyle Turgay, Salih Tuna Ahmet Kekeç siz söyleyin söylemek zorunda mıyım?" dedi.

Ancak Sırrı Süreyya Önder, onlarca eylemin emrini veren, sayısız Mehmetçiğin ve sivilin kanı ellerinde olan PKK'nın en şahin isimlerinden Alişer Koçgiri'nin cenazesine gitme mantığını açıklayamadı.

Önder'in artık devrimciliği aşıp terör çizgisine kaydığının fotoğraflarla ortaya çıkması, kendisini çıldırttı. Ekranda bağıra bağıra terör estirdi Kekeç ve Salih Tuna'yı susturdu.

Postmedya 

Bu haber toplam 2428 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri