Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gezi imamı hac ile umreyi karıştırdı

03.03.2015 00:19
Gezi kalkışmasında eylemcilere imamlık yapan İhsan Eliaçık, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Suudi Arabistan'da umre yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hac görevini yerine getirdiğini iddia etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Suudi Arabistan'da umre yaptı. İhramlı fotoğrafları sosyal medyada yayılan Erdoğan'ın umre yapması bazı çevrelerde rahatsızlığa neden oldu.

Gezi İmamı İhsan Eliaçık, Erdoğan'ın resmi temasta bulunmak üzere gittiği ziyaret için 'milletin parasıyla ibadet yapma' algısı oluşturmaya çalışırken bir gafa imza attı. Oda tv'ye konuşan Eliaçık, Erdoğan'ın "hac" yaptığını iddia ederek, "Kendi parasıyla gitmesi lazım. Hacca gitmen için kendi kazancından gitmen lazım. Masrafını kendisinin vermesi lazım. Devletin parasıyla Hacca gitmek doğru değil. Yanlış bir iş olmuş" ifadelerini kullandı. Oda tv'nin ise bu açıklamayı manşetine taşıması dikkatlerden kaçmadı.

HAC VE UMRE ARASINDAKİ FARK NEDİR?

Hac, zamanı ve bazı hükümleriyle umreden ayrılır. Çünkü hac, sadece belirli aylarda yapılır. Bu aylar ise Şevval, Zilkade ve Zilhicce'nin ilk on günüdür. Umre ise hac zamanı dışında senenin tüm aylarında yapılabilir.

Bu haber toplam 3132 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri