Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gezi kapatıldı, Taksim karıştı

02.03.2014 03:41
Taksim'de gergin anlar... Gezi Parkı'nın kapatılması sonrası İstiklal Caddesi ve Sıraselviler'de olaylar çıktı.

Taksim Meydanı'nda polis ekipleri geniş güvenlik önlemleri aldı. Gezi Parkı kapatıldı. Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi girişine çok sayıda polis konuşlandırıldı. Taksim Cumhuriyet Anıtı'nın önü de polisler tarafından çembere alındı.

TAKSİM'DE MÜDAHALE

Taksim Meydanı'nda geniş güvenlik önlemleri alan polis meydana çıkmaya çalışan gruplara müdahale ediyor. İstiklal Caddesi ve Sıraselviler Caddesi'nde polise taş atan gruplara biber gazı ile müdahale etti.

BEŞİKTAŞ'TA TOPLANDILAR

Beşiktaş'ta ise saat 19.00'da başlayan eylem gecenin geç saatlerine kadar sürdü. Kartal Heykeli 

KADIKÖY'DE TEMSİLİ PARA KASALARIYLA YÜRÜDÜLER

Türkiye Gençlik Birliği (TGB)'nin çağrısıyla bugün 16.00'da Moda'da toplanan yaklaşık 500 kişi, hükümeti ve son günlerde sosyal medyada yer alan dinleme iddialarını protesto etti. Toplanan eylemciler Bahariye Caddesi'nden geçerek Boğa Heykeli'ne oradan da iskele yönüne yürüdü. Temsili 15 kasanın önünde Bilal Erdoğan maskesiyle yürüyen bir eylemci elindeki sahte paraları etrafa saçtı. Öte yandan, yürüyüşe başından beri eşlik eden İşçi Partisi İstanbul adayı Levent Kırca, TGB Genel Başkan Yardımcısı Çağdaş Cengiz ve sonradan katılan İşçi Partisi Kadıköy adayı Suzan Aksoy yürüyüşün sonunda konuşma yaptılar. Konuşmaların ardından yürüyüş için hazırlanan paraların halka dağıtılmasıyla eylem sona erdi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 1514 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri