Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gezi sonrası bir seçim anketi daha

19.07.2013 15:41
Gezi eylemleri sonrası ortaya çıkan anket furyasına CHP'ye yakın olan Sonar şirketi de katıldı.

KONSENSUS ve ORC'den sonra SONAR anketinde AK Parti'nin oyu yine "düşüşte" gösterildi.

Gezi eylemleri sonrası AK Parti'nin 5 ilde yaptığı "Milli İradeye Saygı"mitingleriyle birlikte yerel seçim heyecanı da başladı. Yerel seçim atmosferinde ilgi odağı haline gelen anket şirketleri de adeta birbirleriyle"araştırma" yarışına girdi.

ANKETÇİLERİN "AK PARTİ DÜŞÜŞTE" YARIŞI

Son dönemlerde dikkat çekici olan ise AK Parti'nin oy oranındaki muazzam düşüş, CHP'de ise yükseliş. KONSENSUS'un araştırmasına göre AK Parti oyları yüzde 15 dolaylarında düşerek yüzde 35 seviyesine gelirken, CHP'nin oyu ise yüzde 5 oranında yükselişe geçti. MHP ise yerinde saymaya devam ediyor.

CHP'Yİ YÜZDE 30 GÖREN BİR ARAŞTIRMA DAHA

Son olarak ORC araştırma şirketi AK Parti'nin düşüşte olduğunu CHP'nin ise yüzde 30'a dayandığını ileri sürmüştü. Hatta Sözcü ve Taraf Gazeteleri de bu ankete paralel olarak "CHP MHP birleşmesi AK Parti'yi bitirir" yorumlarıyla haberi manşetten vermişti.

BİR ANKET DE SONAR'DAN

Şimdi de CHP'ye yakınlığı ile bilinen SONAR, Gezi olaylarından sonra gerçekleştirdiği ilk seçim anketinin sonuçlarını açıkladı. SONAR'ın araştırmasından çıkan sonuçlarda AK Partinin oy oranındaki düşüş dikkatlerden kaçmıyor.

CHP VE MHP YÜKSELİŞTE

Buna göre, bugün seçim olsa AK Parti 6 puan kaybederek %44.1 oranında oy alacak. Ankette AK Parti'deki düşüşün aksine CHP'nin oy oranını yüzde 28'e çıkardığı görülüyor. SONAR'a göre MHP'nin oy oranı ise yüzde 16ına cevap

Bu haber toplam 1870 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri