Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gezi ve Cemaat ortaklığı olan Karşı Gazetesi kapanıyor

14.04.2014 00:25
Gezi olaylarının ardından Anti Kapitalist Müslümanlar eşliğinde kurulan, Cemaat'in de destek verdiği Karşı Gazetesi'nin yayın hayatı kısa sürdü. Gazete yarın son sayısını çıkartıyor.

Karşı Gazetesi, kendini "Kapitalis Müslümanlar" olarak tanımlayan Eren Erdem ve İhsan Eliaçık öncülüğünde kurulmuştu. Gazete Gezi olaylarında aktif olarak yer alan Kutlu Esendemir, Ece Zereycan ve Levent Üzümcü gibi isimleri de kadrosuna kattı. 

CEMAAT FİNANSE ETTİ

Dershanelerin kapatılması kararının ardından Hükümet ile Cemaat'in yolları ayrılınca Cemaat'in, hükümete karşı yayın yapan Karşı'yı finanse ettiği konuşuluyordu. 

YARIN SON SAYISIYLA ÇIKIYOR

Gazetede ilk çatlak Ak Parti'ye yakınlığı ile bilinen ve 17 Aralık yolsuzluk operasyonunda içeri alınıp daha sonra serbest bırakılan Ali Ağaoğlu'ndan reklam alınması ile başlamıştı. Bu reklamın ardından İhsan Eliaçık ile birlikte bazı isimler istifa etmişti. Son olarak da gazetenin genel yayın yönetmeni Eren Erdem istifa ettiğini duyurmuştu. Gazete bu istifalara daha fazla dayanamadı. İddialı bir çıkış yapan Karşı Gazetesi, kapandığını duyurdu. Gazete yarın son sayısı ile çıkacak.

Kaynak:
Bu haber toplam 2194 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri