Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gezici Yeşiller Partisi'nden HDP'ye destek

21.05.2015 11:17
Gezi Vandallığına destek veren Yeşiller Partisi, Türkiye'deki 7 Haziran Genel Seçimlerinde Halkların Demokrasi Partisi HDP'yi destekleme kararı aldı.

Birlik 90/Yeşiller Partisi HDP’ye destek kararını partinin internet sayfasında Almanca, Kürtçe ve Türkçe duyurdu.

Yeşiller Partisi Eş Başkanı Cem Özdemir de açıklamayı kendi Twitter hesabından paylaştı. Birlik 90/Yeşiller'in ''Özgürlük, Adalet, Sürdürülebilirlik ve Barış İçin!'' başlığıyla yayınladığı mesajda HDP'nin meclise girmesi, Türkiye'nin demokratikleşmesi ve çözüm süreci açısından tarihi bir şans olarak nitelendirildi.

GEZİ VANDALLIĞINA DA DESTEK VERMİŞLERDİ

Yeşiller Partisi Genel Başkanı ve Federal Meclis Milletvekili Claudia Roth da Gezi Parkı’na gelerek Vandallara destek vermişti.

Alman basının Claudia Roth'un Türkiye'de bulunmasını eleştiren haberler üzerine açıklama yapan Roth, Türk-Alman Parlamenterler Birliği temsilcisi üyesi olarak gösterilere katılma hakkı ve görevi olduğunu dile getirmişti.

Gösterilere katılmadığını ileri süren Roth, "Amacım kaldığım otelden Taksim Meydanı'na gitmekti. İnsanların toplandığını gördüm. Gezi Parkı'nda konser olduğunu gördüm. Zaten oraya gitmek istiyordum. Dostlara rastladım. Eskiden tanıdığım arkadaşlarla görüştüm. Orada vakit geçiriyordum" ifadelerini kullanmıştı.

 

EVİNDE ESRAR YETİŞTİRDİĞİ ORTAYA ÇIKMIŞTI

Cem Özdemir daha önce evinde esrar bitkisi yetiştirdiği için gündeme gelmişti.

Geçtiğimiz yıl, dünyayı kasıp kavuran “Ice Bucket Challenge” kampanyasına katılan Yeşiller Partisi Eş Genel Başkanı Cem Özdemir, evinin balkonunda başından aşağı bir kova buzlu su dökmüştü.

Bu görüntülerin yer aldığı videoda Özdemir'in arkasındaki saksıda görülen kök kenevir bitkisi büyük tartışmalara neden olmuştu.

Evindeki bitkinin esrar bitkisi olduğunu kabul eden Özdemir, “Evet, bu bir kenevir bitkisi. Biz Yeşiller özgürlükten yanayız. Eğer biri esrar içmek istiyor ve bununla bağlantılı riskleri göze alıyorsa, özgür bir toplumda bu kararı kendi vermelidir. Ancak 18 yaşından küçükler bunun istisnası olmalıdır.” ifadelerinde bulunmuştu.

Özdemir polis takibinden ise dokunulmazlığı sayesinde kurtulmuştu.

İşte Cem Özdemir'i ele veren o görüntüler:

Bu haber toplam 1408 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri