Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Geziciler Esed'e Destek İçin Yürüdü

30.08.2013 23:58
Uluslararası camianın Suriye'deki kimyasal saldırı sonrası rejime yönelik operasyonu konuşulurken, bazı sendika ve sivil toplum kuruluşları Suriye'ye yönelik olası bir operasyona karşı çıktı.

İstanbul'da Galatasaray Meydanı'nda toplanan göstericiler, savaş ve ABD karşıtı pankartlar taşıdı. "Suriye'ye emperyalist müdahaleye hayır, ABD elini Ortadoğu'dan çek, savaş değil barış istiyoruz" yazılı pankartlar taşıyan grup, "savaşa hayır, barış hemen şimdi" sloganları attı. 

DİSK, KESK, TMMOB ve Türk Tabipler Birliği'nin katılımıyla yapılan gösteride basın açıklamasını okuyan Mehmet Aydoğan, Suriye'de yapılması planlanan olası bir operasyona karşı çıktıklarını söyledi. ABD'nin, müttefik ve işbirliği yaptığı devletler üzerinden Suriye'ye müdahale hazırlığı yaptığını söyleyen Aydoğan, "ABD emperyalizmi Suriye'de kimyasal silah saldırısını gerekçe göstererek, Suriye'ye doğrudan askeri müdahalenin planlarını yapıyor. Kim tarafından ve ne amaçla olursa olsun, kullanımı bir insanlık suçu olan kimyasal silahlar, emperyalist güçler tarafından yine bir kanlı savaşın gerekçesi olarak kullanılmaya çalışılıyor." dedi. Göstericiler, basın açıklamasının ardından olaysız dağıldı.HABERVAKTİM

Bu haber toplam 1592 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri