Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gezi’cilere 5 İlde Operasyon

31.07.2013 02:19
Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Ankara, İzmir, Samsun, Mersin ve Tunceli’de, Gezi Parkı eylemlerini provake ettikleri öne sürülen yasadışı MLKP üyesi oldukları öne sürülen guruba yönelik operasyon başlattı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Ankara, İzmir, Samsun, Mersin ve Tunceli’de, Gezi Parkı eylemlerini provake ettikleri öne sürülen yasadışı MLKP üyesi oldukları öne sürülen guruba yönelik operasyon başlattı. Operasyonda şu ana kadar 9 kişinin gözaltına alındığı belirtildi. Zanlıların kaldıkları yerlerde el konulan dijital malzemeler ve örgütsel yayınlar, incelenmek üzere emniyete götürüldü.

PARKTA YATAN 17 KİŞİYE GÖZALTI

 Polis ayrıca, Gezi Parkı’nda yatak kurarak yatan 1’i Alman uyruklu 17 kişiyi gözaltına aldı. Beyoğlu Belediyesi’nin temizlik ekipleri, Gezi Parkı’nda oluşturulan temsili mezarların bulunduğu taşları kaldırdı. Gezi Parkı’na gelen polis ekipleri de parkta yatak kurarak yatan 16 kişiyi kimlik taraması yapmak üzere emniyete götürdü.
Bu arada belediyenin temsili mezarları kaldırmasına tepki gösteren ve Alman uyruklu olduğu öğrenilen bir kişi, Türkçe’nin dışında İngilizce ve Almanca sloganlar attı. Polis ekipleri gözaltına aldıkları bu kişiyi de emniyete götürdü.

HATAY’DA 5 PROVOKATÖR YAKALANDI

Hatay’da ise, Gezi Parkı eylemlerini provoke ettikleri ve olayları yönlendirdikleri iddiasıyla Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı görevlilerinin katıldığı operasyonda 5 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin ikametlerinde ve örgütsel faaliyetlerini yürüttükleri binalardaki aramalarda 1 ruhsatsız pompalı tüfek, 16 dolu fişek, çok sayıda yasak yayın, örgütsel doküman ve dijital veri depolayan malzemeler ele geçirildi.

YENİAKİT

Bu haber toplam 1488 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri