Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gezi'den sonra ilk kez Taksim'de eylem planı yok

18.07.2013 11:29
Gezi Parkı eylemleriyle başlayan Taksim protestolarında bu cumartesinin eylem gündemi henüz belirlenemedi.

Gezi Parkı olaylarında 1 buçuk ayı geride bırakmamıza rağmen hızkesmeden devam eden eylemlerde, bu haftaki eylemin konusu 1 günkalmasına rağmen hala belirlenemedi.

27 Mayıs günü iş makinelerinin Gezi Parkı'na girmesiyle başlayan ve protestoların ardından yerini şiddet eylemlerine bırakan Taksim olaylarının ardından 1 buçuk ay geçti.

HER HAFTA BİR BAŞKA EYLEM

Aradan geçen zamanda Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi birçok protestoya sahne oldu. Özellikle cumartesi günleri yapılan protestolar, hemen her hafta başka bir konu etrafında birleşti.

DURAN ADAM, BİKİNİLİ KIZ..

Bir hafta Gezi Parkı'na yapılması planlanan Topçu Kışlası, başka bir hafta 3. Havalimanı'na tepki olarak yapılan gösteriler, bir başka hafta da Duran Adam ve bikinili kadın eylemleri birbiri ardına geldi.

EYLEME SEBEP BULUNAMADI

Geziciler'in aradan 2 aya yakın zaman geçmesine rağmen bir gelenek haline getirdikleri "Cumartesi Eylemleri"nde bu hafta ise ilginç bir durum yaşanıyor.

Cumartesi gününe 1 gün kalmasına rağmen Taksim'de eylem yapılıp yapılmayacağı netlik kazanmadı. Hiçbir grup Taksim'de cumartesi için bir protesto açıklaması yapmazken, eylem yapılsa dahi hangi konu üzerine yapılacağı da merak konusu oldu.

Bu haber toplam 1490 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri