Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Geziye katılan grup PKK'lılarla karşılaştı

12.05.2013 12:03
Tunceli'de çözüm süreciyle birlikte doğa gezileri başladı. Bu gezilerden birine katılan yaklaşık 200 kişi çekilme sürecine tanık oldular.

Tunceli'de düzenlenen bir doğa gezisine katılan yaklaşık 200 kişi, Çemişgezek ilçesinde çekilme hazırlığında bulunan 15 kişilik PKK'lı grupla karşılaştı.

Tunceli'de son süreçle birlikte başlayan doğa gezilerinden biri de Dersim Gezginler Grubu tarafından Çemişgezek, Hozat ve Ovacık ilçesi üçgeninde bulunan Ali Boğazı mevkiine düzenlendi.

Geziye katılanlar, zorlu bir yolculuğun ardından Ali Boğazı mevkiinde 15 kişilik PKK'lı bir grupla karşılaştı. PKK'lı grup, geziye katılanlara, 20 yıldan bu yana ilk defa sivillerle karşılaştıklarını belirterek, "Hepiniz hoş geldiniz. Verilen talimat çerçevesinde duyarlılık ve hassasiyetle hareket ediyoruz. Umarım bu sürecin hassasiyetini herkes anlıyordur. Bu sürecin 2013 yılında değil 1993 yılında gelişmesini arzu ediyorduk. Süreç iyi giderse sağlıklı giderse elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız. Herkes olumlu bakıyor bu sürece" dediler.

PKK'lılar, geldikleri güzergahları kullanarak sınır dışına çekileceklerini ifade etti.

KAYNAK:İHA 

Bu haber toplam 4520 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri