Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

GFB'den çok sert Aziz Yıldırım açıklaması

24.12.2012 03:43
Genç Fenerbahçeliler'den çok sert açıklama.. Bizi AKP'li gibi gösteren başkan..

Karabükspor yenilgisinden sonra Aykut Kocaman'ın istifa ettiğini açıklamasıyla başlayan süreç tüm gerginliğiyle devam ediyor. Yönetim ve teknik direktör aleyhindeki protestolar sonrası Aykut Kocmana ve Aziz Yıldırım'dan açıklamalar gelirken, yaşananlardan sonra bir açıklama da taraftardan geldi.

AZİZ YILDIRIM'I HEDEF ALDILAR

Fenerbahçe taraftarı içinde en organize olan grup Genç Fenerbahçeliler, yaptıkları açıklamalada Aziz Yıldırım'ı hedef aldılar. İşte GFB'den yapılan o açıklama;

Kör Gözlere ...

Öncelikle belirtmek isteriz ki, salt bizim irademizle başlamasa bile, dün akşam artık olması gereken protestolardan ötürü hiç bir şekilde pişmanlığımız söz konusu değildir.

Protestonun muhatapları yaşananlardan ders çıkarması gerekirken her zamanki gibi bizi hedef göstererek konu saptırmak gibi beyhude bir çabaya girmiştir.

"AZİZ YILDIRIM PROTESTOYU KÜÇÜMSEDİ"

Sn. Aykut Kocaman bu tepkileri "taraftar çok haklı" diyerek anlayışla karşılarken, Sn. Aziz Yıldırım geniş katılımlı bir protestoyu 'küçük bir grup' diyerek değersizleştirme çabasına girerek, asıl tehlikeyi bertaraf etmeye yönelik garip çabalar içersindedir. Protestoların stadın büyük çoğunluğunun katılımıyla başladığı, muhtelif tribünlerin katılım gösterdiği, bizimde bu sürece dahil olduğumuz bilmesi gereken herkes tarafından bilinmektedir.

"PROTESTO TÜM STADDA YAPILDI"

Dün akşam yaşananları sadece bize maletme çabasına, protestoya katılan diğer gruplar bizde vardık diyerek gerekli cevabı vermiştir. Kaldı ki protestoların stadın tamamına yakın bölümünden yapıldığı videolarda görülmektedir.
Protesto demokratik bir haktır, biz de bu hakkımızı sahada oynanan silik futbol ve kulübün yönetiliş biçimindeki yanlışlıklar artık tahammül boyutlarını aştığı için dünyanın her ülkesinde her stadında görebileceğiniz bir medeniyet çerçevesinde, "FENERBAHÇE MENFAATLERİ İÇİN" kullandık. Böyle devam ederse kullanmaya da devam edeceğiz. Hakaret ve şiddet içermediği sürece nasıl protesto edeceğimizi kimseye sorma gereksinimi duymadık, duymayız da.

Fenerbahçe için ne yaptık sorusuna gelince uzun uzun anlatmaya ihtiyacımız yok aslında. Biz yapılanları karşılıklı rekabet ölçüsünde değil Fenerbahçe uğruna yapılması gerektiği için yapıyoruz. 'Ben 1 yıl yattım onlar ne yaptı' sorusunu koskoca Fenerbahçe camiasının başkanına yakışan bir ifade midir kendisine sormak isteriz. Yinede ne yaptığımız merak ediliyorsa deplasman yolunda Fenerbahçe uğruna vefat eden kardeşimiz Özcan Tekir'i bu vesileyle bile olsa rahmetle analım.

"AKP GENÇLİK KOLLARI GİBİ LANSE EDİYOR"

3 Temmuz'dan beri neredeydiniz diyenler, Bağdat Caddesi yürüyüşünün tribün liderimizin tüm sorumluluğu üstüne alıp emniyette attığı imza sonrası gerçekleştiğini bilmeliler. "Başbakanla kimse aramı bozamaz" diyen Sn. Aziz Yıldırımın grubumuzu Akp Gençlik kolları olarak lanse etmesi, bünyesinde bir çok siyasi görüşü barındıran grubumuza yönelik talihsiz bir eleştiridir. Bizlere sözde siyasi görüş üzerinden suçlama yapanların, bu süreçte ulu önder Atataürk ve Kuva-i Milliye'yi kendilerine kalkan olarak kullanmaları da manidardır.

Grup olarak bu şekilde hedef tahtasına konmalara yıllardır aşinayız. Dünyada çok az tribün grubuna reva görülecek tecrit uygulamalarına geçmiş yıllarda maruz kaldık. Yine olursa aynı duruşu sergileyeceğimizi herkesin bilmesini isteriz. Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Yıllardır olduğu gibi

Fenerbahçemizin peşinden koşmamıza kimse engel olamayacaktır.

Unutulmasın iktidar her yerdedir, direniş de..

Bu haber toplam 6804 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri