Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TSK'DAN 'KURAN PARÇALAMA' İDDİASINA AÇIKLAMA

10.01.2013 18:57
TSK İncirlik'te yapılan saldırıya ilişkin açıklama yaptı. genelkurmay açıklamasında İncirlik'te mescidin kapatıldığını ve kuran'ın parçalandığını yalanladı

 

İşte Genelkurmay açıklaması

1.   Bazı basın ve yayın organlarında, Adana'daki bir yerel gazeteye atfen, 10'uncu Tanker Üs Komutanlığı (İncirlik)'ndaki birlik mescidine zarar verildiği, Kur'an-ı Kerim'in parçalandığı ve verilen zarar nedeniyle caminin tadilat adı altında ibadete kapatıldığı iddia edilmiştir.
 
2.   Kimliği belirlenemeyen şahıslar tarafından birlik mescidinin bazı camlarının kırıldığı ve ufak çapta bir hasar meydana geldiği ilgili Birlik Komutanlığınca tespit edilmiş; aksaklıklar aynı gün giderilerek mescit ibadete açılmıştır.
 
3.   İncirlik Kışlasındaki mescidin tahribat neticesinde ibadete kapatıldığı ve Kur'an-ı Kerim'in parçalandığı iddiaları asılsızdır.
 
4.   Mescitteki hasara kimlerin neden olduğu bilinmemekte olup, olayla ilgili olarak Genelkurmay Başkanlığı tarafından açılan idari tahkikat devam etmektedir.
 
      Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Bu haber toplam 3598 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , , ,

yalan
hasan
yalanliyacak cunku!!!???basimiza cuval gecti. yalanladilar.herseyi yalanladilar.cunku amerikaya kimse birsey diyemezzzzzzzzzz.
10 Ocak 2013 Perşembe 19:10
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri