Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gökçek 'sarışın' ABD Büyükelçisiyle dalgasını geçti

01.05.2015 10:21
Amerika'nın Ankara Büyükelçisi John Bass Instagram hesabından 'sarı saçlı' bir fotoğrafını paylaşmasına Gökçek esprili bir dille yanıt verdi.

Amerika'nın Ankara Büyükelçisi John Bass Instagram hesabından 'sarı saçlı' bir fotoğrafını paylaşıp, "ABD'li diplomatlar: hepimiz sarışınız. American diplomats: we're all blonde." şeklinde mesaj yazdı. 

Saç rengini tutturamayan ABD'nin Ankara Büyükelçisi Gökçek'in diline düştü.

BÜYÜKELÇİYE KUAFÖR ÖNERDİ

Katıldığı bir televizyon programında Bass'a cevap veren Gökçek, Gökçek şöyle konuştu: "Bu kadın sarışın Amerikalı diye tanınır. Her zaman gazetelerde sarışın Amerikalı diye verirler. Benim uydurduğum kelime değil. Benim eşimin de saçı sarı. Bu bir espiri. Ben dikkat etmemiştim saçının o kadarı sarı olduğunu, iyi boyatmamış. Türkiye'de çok iyi sarı saç boyayan kuaförler var. Sayın elçi arzu ederse bana müracat etsin. Ben kendisine bazı kuaförler önerebilirim. Bunun cinsiyetle alakası yok yani. Cinsiyete falan çekmesinler." dedi.
 

 bass.jpg
 

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek, ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Vekili Marie Harf'a twitter üzerinden 'Hadi sarışın cevap versene. Come on blonde answer now' diye mesaj yazmıştı. Harf ise Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek'in sözlerine yanıt vermeyi düşünmediğini belirterek, "O sözlere yanıt verip, onurlandırmayı düşünmüyorum" diye konuşmuştu

balti̇more.20150501082015.jpg

ABD polisinin Baltimore kentinde polisin sert önlemleri, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in gündeminde. Gökçek, Gezi eylemlerinde Türk polisini 'orantısız güç' kullanmakla eleştiren ABD yönetimine bu fotoğrafla gönderme yapmıştı.

MARİE HARF GÖKÇEK İÇİN NE DEDİ?

 
Bu haber toplam 1326 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri