Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gökçek: Şerefli insan ispat eder

22.06.2015 10:46
Melih Gökçek, Ankara Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında CHP'li meclis üyesi Hüseyin Kaya'ya sert çıktı. Kaya'nın 'parsel parsel' hatırlatması üzerine Gökçek, "Şerefli insanlar hemen ispat eder." dedi.

"BANA KIZGINLIĞINDAN AĞZINDAN BİR LAF ÇIKMIŞ"

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın 'Ankara'yı parsel parsel sattı' şeklindeki sözleri hatırlatılınca sinirlendi. Konuyu Büyükşehir Belediye Meclisi kürsüsüne taşıyan CHP'li Hüseyin Kaya'ya sert yanıt veren Gökçek, "Şerefli insanlar hemen ispat eder." dedi. Arınç'ın o sözleri kızgınlıktan söylediğini belirten Gökçek, "Düşmüşsünüz bir lafın peşine. Adam bana kızmış, bana kızgınlığından ağzından bir laf çıkmış, ne kendisi geri dönebiliyor, siz de düşmüşsünüz peşine gidiyorsunuz." diyerek tepki gösterdi.

 

CHP'Lİ ÜYEYİ MAHKEMEYE VERECEK

CHP'li ve AK Partili meclis üyelerinin de dahil olmasıyla Büyükşehir Belediye Meclisi bir anda karıştı. Gökçek, CHP'li meclis üyesini mahkemeye vereceğini söyledi.

 

ÖNCE BAŞBAKANLIK'A SONRA CUMHURBAŞKANLIĞI'NA TAHSİS EDİLDİ

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, olağanüstü gündemle Melih Gökçek başkanlığında toplandı. Toplantıda, üzerine Cumhurbaşkanlığı Sarayı yapılan belediye arsasının Cumhurbaşkanlığına devredilmesi gündeme geldi. İki ay önce Büyükşehir Belediye Meclisi'nde AK Partili üyelerin oylarıyla 8 dönümlük arazi Başbakanlığa bedelsiz olarak 2 yıllığına tahsis edildi. Ancak Saray Cumhurbaşkanlığı'na devredilince tahsis bu kez değiştirilerek Cumhurbaşkanlığı'na yapıldı. Böylece belediyenin Atatürk Orman Çiftliği arazisinde bulunan ve bir bölümü üzerinde Saray'ın ana binasının da bulunduğu arazisi Cumhurbaşkanlığı'na geçmiş oldu.

 

CHP VE MHP'Lİ ÜYELERDEN İTİRAZ GELDİ

Söz konusu karara tepki gösteren Cumhuriyet Halk Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Meclis grupları, olumsuz oy vererek karşı çıktı. Bu sırada söz alan CHP'li meclis üyesi Hüseyin Kaya, arsanın Cumhurbaşkanlığı'na tahsis edilmesinin doğru olmadığını söyledi.

 

PARSEL PARSEL HATIRLATMASI

Tartışmanın fitilini ateşleyen ise Kaya'nın "Ben zamanında 'Ankara talan ediliyor' dediğim için Meclis Başkanvekili Sayın Ali İhsan Ölmez, bana tepki gösterip sözlerimi geri almamı ve özür dilememi istedi. Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç'ın 'parsel parsel' şeklindeki sözlerinden sonra herhalde benden özür diler." şeklindeki sözleri oldu.

 

GÖKÇEK: ŞEREFLİ İNSANLAR HEMEN İSPAT EDER

CHP'li Hüseyin Kaya kürsüde iken bir anda tepki gösteren Gökçek, "Parsel parsel hakkında bir iddianız varsa şimdi ispatlayın. Şerefli insanlar hemen ispat eder. Neyi kast ediyorsunuz söyleyin." diye bağırdı. Gökçek, devamla "Hemen o parsel parsel konusunda neyi kast ediyorsun söyleyeceksin. Bakın parsel parsel demek terbiyesizlik, terbiyenizi takının ve bize iftira atmayın. Neyi kast ediyorsunuz açıklayın." şeklinde konuştu. CHP'li Hüseyin Kaya da "Ben söylemiyorum sizin genel başkan yardımcınız söylüyor." cevabını verdi.

 

"GENEL BAŞKAN YARDIMCIMLA BEN HALLEDERİM İŞİMİ"

"Başkasının kuyruğuna takılmayın, neyi biliyorsanız söyleyin. Öyle bir iddianız var mı? Öyle bir iddianız var mı sizi mahkemeye vereceğim?" diyen Gökçek, "Genel başkan yardımcınız söyledi." sözleri üzerine şöyle devam etti: "Bırakın onu. Genel başkan yardımcımla ben hallederim işimi. Senin var mı iddian? Seni mahkemeye vereceğim, orada ispat edeceksin."

 

GÖKÇEK: PARSEL PARSEL LAFINI YOLSUZLUK ANLAMINDA KULLANMADI

Bülent Arınç'ın parsel parsel cümlesini yolsuzluk anlamında söylemediğini iddia eden Gökçek, şöyle devam etti: "Çıktı televizyonda söyledi. Ben bu parsel parsel kelimesini yolsuzluk anlamında kullanmadım. 100 tane konudan bahsedeceğim dedim, benim bahsedeceğim konular siyasidir dedi. Melih Gökçek'in geçmiş siyasi görüşleriyle ilgili dedi. Düşmüşsünüz bir lafın peşine, adam bana kızmış, bana kızgınlığından ağzından bir laf çıkmış, ne kendisi geri dönebiliyor, siz de düşmüşsünüz peşine gidiyorsunuz. Madem parsel parsel dağıtıldı da niye savcılığa gidip şikayette bulunmadınız?"

 

 

Bu haber toplam 2134 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri