Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gökçek'e SP'den dost kazığı

09 Şubat 2009 / 12:32
SP, Gökçek'in karşısına Konya'dan güçlü bir ismi aday gösterdi.
Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, partisinin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayının eski milletvekili Veysel Candan olduğunu açıkladı.

Kurtulmuş, Anadolu Gösteri Merkezi'nde düzenlenen aday tanıtım töreninde, ''İstanbul'da seçimin sanki sadece AK Parti adayı Kadir Topbaş ve CHP adayı Kemal Kılıçdaroğlu arasında geçecekmiş gibi gösterilmeye çalışıldığını'' ifade etti.

Saadet Partisi'nin İstanbul adayını açıklamasının ardından ''buradaki hesapların bozulduğunu'' söyleyen Kurtulmuş, şunları kaydetti:

''Ankara'da da Gökçek ile Karayalçın varmış gibi hareket ediliyor. Şimdi bu hesabı da bozuyoruz. Seçim, Gökçek ile Karayalçın'dan ibaret olmayacak. Herkesin söylediği türküyü söylemeyen, neyi doğru biliyorsa onu söyleyen Veysel Candan kardeşimizi aday gösteriyoruz. Herkes şimdi otursun, hesabını yeniden yapsın.''

VEYSEL CANDAN KİMDİR?

1947 Konya doğumlu olan Veysel Candan, İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi mezunu. Konya'da Meram Belediye Başkanlığı görevini yürüten Candan, Milli Görüş çizgisinin en tanınan siyasetçilerinden. İki dönem milletvekilliği yapan Candan, Fazilet Partisi'nde de genel başkan yardımcılığı görevini yürütmüştü. Candan, Saadet Partisi'nde Melih Gökçek'i tanıyan en iyi isimlerin başında geliyor.

Bu haber toplam 1286 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri