Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gökçek'ten çok konuşulacak polis iddiası

18.12.2012 16:19
Ankara’da polisin belediye otobüsleri ile metroya yasa dışı biçimde, ücretsiz bindiği açıklandı. Gökçek ‘’Bunu kaldırmak istedik, polis personelimizi dövüp, otobüsleri parka çekti’’ dedi.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara’da polisin belediye otobüsleri ile metroya yasa dışı biçimde, ücretsiz bindiğini açıkladı. Gökçek ‘’Bir ara bunu kaldırmak istedik, polis personelimizi dövüp, EGO otobüslerini parka çekti’’ dedi.
 
Belediye Meclisinin son toplantısında CHP’li üyeler bir önerge vererek, eski ve mevcut belediye meclis üyelerinin, EGO otobüsleri ve metroya ücretsiz binmesini istediler. Zabıta, polis ve EGO emeklilerinin ücretsiz ulaşımdan yararlandığını da hatırlattılar.
 
MEHMET AĞAR DÖNEMİ
Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ise önergeye karşı çıktı ve işleme koymadı.
 
Gökçek, ‘’ Polisin bu hakkı yok ama biniyor’’ dedi ve şunları söyledi: ‘’Ücretsiz ulaşımın uygulandığı kişiler, kanunlarda belli. Polisin yok, ancak polis de biniyor. Mehmet Ağar’ın döneminde, meclis üyesi olanlar da iyi hatırlayacak, otobüslere ve metroya polisleri almadık. Bizim bütün otobüsler trafiğe çekildi. Sekiz on tane görevlimiz metro girişlerinde dayak yedi. EGO emeklileri için de yasal dayanak yok. Kartların iptali için talimat verdim. Zabıtalarınki ise kanundan geliyor.”
 
KAYNAK: GAZETEPORT 
Bu haber toplam 2562 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri