Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ABD'de yedi Türk iş adamı yarışıyor.

28.12.2010 20:32
Golden Turk Awards adı altında bu yıl ilki organize edilen ödül töreninde, 18 kategoride finale kalan adaylar arasında En Başarılı İşadamı kategorisinde yedi Türk iş adamı yarışıyor.

Yarışmada, milyonlarca dolara yön veren ABD'de kendi alanlarında ön plana çıkan işadamları, aynı zamanda Amerikan Rüyası'nı gerçekleştiren ve yeni nesle örnek isimler öne çıkıyor. İnternet üzerinden halk oylamasının başlamasının duyurulmasının ardından oylamanın yapıldığı Turk Avenue sitesi yoğun bir ziyaretçi trafiğine uğradı.

En Başarılı İşadamı kategorisinde Pittsburg merkezli 110'dan fazla pizza zincirine sahip olan Vocelli Pizza'nın sahibi Varol Ablak, Alabama'da ABD'nin en iyi yüzük markalarından Benchmark'ın ikinci nesil yöneticisi ve CEO'su Alican Tosyalı, ABD'nin en eski döner kapı şirketi olan Evansville, İndiana merkezli International Steel Company'nin sahibi Rahmi Soyugenç yarışıyor.

Teknoloji alanında dünya çapında iş yapan şirketlerin kurucu ve ortaklığını yapan iConn'un sahibi Türker Hıdırlar, aydınlatma teknolojisinde geliştirdiği teknikler ile tanınan Luminit şirketinin sahibi bilim adamı Engin Arık, Los Angeles'ın en büyük şirketlerarası ortaklık, değer analizi ve fiyat belirleme şirketlerinden Sanlı & Pastore, Hill'in CEO'su Nevin Şanlı, ABD'nin Avrupa'ya en çok turist gönderen seyahat acentelerinden Picasso Travel'in kurucusu Hüseyin Özyurtçu yarışıyor.

En Başarılı İşadamı kategorisinde yarışan yedi aday, yine iş dünyasında isim yapmış jüri üyeleri tarafından değerlendirilecek. Değerlendirmelerin ardından kazanan isim belirlenecek. Internetteki oylamada en fazla oyu alan aday, jüriden gelen oylamada bir artı oya sahip olarak değerlendirilecek.

Bu haber toplam 2684 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri