Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Google bu servisleri kapatıyor

25.01.2012 03:04
Google bir kez daha temizliğe girişti. İşte tarihe karışacak Google site ve hizmetleri...

Google, kapatacağı hizmetlerinin arasında yenilerini ekledi. Buna göre Picnik, Google Message Continuity ve Needlebase kapatılırken, diğer bazı hizmetlerde de değişiklikler yapılacak.

Google, Picnik'i 2010'da satın aldığında, onu fotoğraf hizmeti Picasa ile bütünleştirmeyi planlıyordu. Şirket, Cuma günü blogunda yaptığı açıklamada Picnik'in 19 Nisan 2012'de kapatılacağını duyurdu. Bu arada, Microsoft Exchange e-postalarını yedekleme hizmeti Google Message Continuity'nin de kapatılacağı açıklandı. Google, hizmete "yüzlerce" şirket üye olsa da Google Apps ile daha çok ilgilendiklerini, dolayısıyla Google Apps'e odaklanmak istediklerini söylüyor.

Hürriyet'in haberine göre; Veri yönetimi platformu Needlebase ise 1 Haziran'da kapatılacak. Yaygın bir kullanım alanı bulmayan Social Graph API ise 20 Nisan'da kapatılacak.

Kapatılan hizmetler arasında, Analytics'de yer alan çevrimiçi analiz ürünü Urchin de var. Bunun dışında Android kullanıcılarına yıldızları gösteren Sky Map uygulaması da açık kaynak kodlu hale getirilecek
 

Bu haber toplam 3330 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri