Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Pilot uçaktan düşüp öldü

18.04.2012 13:30
Amman'dan İstanbul'a hareket için hazırlanan Onurair’e ait uçağın Belçikalı Kaptan pilotu Olivier Mester, ön kapıyı kapatmak isterken aprona düşerek hayatını kaybetti.

Onur Air'in, Amman'dan İstanbul'a gelmek için harekete hazırlanan Airbus 300-600 tipi uçağın Belçikalı pilotu Olivier Mester, uçağın ön kapısını kapatmak isterken aprona düşerek hayatını kaybetti.

Onur Air Kurumsal İletişim'den yapılan açıklamada, ''Ürdün Amman'dan dün saat 21.00 sıralarında yolcusuz ve kabin ekibi olmaksızın İstanbul'a gelmek için harekete hazırlanan Airbus 300-600 tipi uçağımızın Belçikalı Kaptan Pilotu Olivier Mester, ön kapıyı kapatmak isterken aprona düşerek ağır yaralanmıştır'' denildi.

Açıklamada, kaza sırasında uçağı yolcu etmek için apronda bulunan teknik personelin derhal olay yerine sağlık ekiplerini çağırdığı ve ilk müdahalenin ardından hastaneye götürülen pilot Olivier Mester'in tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığı belirtildi.

Onur Air'de 2009 yılından bu yana görev alan 56 yaşındaki Mester'ın cenazesi, bugün yapılacak işlemlerin ardından ülkesine gönderilecek.

Bu haber toplam 2804 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri