Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Görevden almalar Başbakanlık'a sıçradı

04.02.2014 14:23
Başbakanlık Koruma Dairesinde görevli 23 polisin yerinin değiştirildiği öğrenildi.

17 Aralık Yolsuzluk operasyonu sonrası görevden alma dalgası devam ediyor. Görevden almalar bu kez Başbakanlığa sıçradı. Başbakanlık Koruma Dairesinde görevli 23 polisin yeri değiştirildi. Diyarbakır Emniyeti'nde terör ve narkotik şubedekiler ise pasif göreve alındı.

Başbakanlık'taki görevden almaların, Teftiş Kurulu'nun Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ofisinde bulunan dinleme cihazlarıyla ilgili raporunu tamamlamasının ardından gerçekleşmesi dikkat çekti.

Rapor geçtiğimiz hafta savcılığa gönderilmiş, savcılık da "casusluk şüphesiyle" dosyayı özel yetkili başsavcı vekilliğine devretmişti.            

PEKİ ERDOĞAN'I KİM KORUYACAK?
Erdoğan'ın korumaların görevden alınmasının ardından akıllara 'Peki Erdoğan'ı kim koruyacak sorusu geldi? Ankara kulislerinde konuşulanlara göre, bu sorunun tek yanıtı var. O da MİT!
Erdoğan'ın odasında da yüksek düzey koruma tedbiri alan MİT, Erdoğan'ın güvenliğini bundan böyle emniyete bırakmayacak. Erdoğan'ın yakınına korumaların yanına MİT'ten elemanlar da konuşlandırılacakErdoğan'ın korumaların görevden alınmasının ardından akıllara 'Peki Erdoğan'ı kim koruyacak sorusu geldi? Ankara kulislerinde konuşulanlara göre, bu sorunun tek yanıtı var. 
O da MİT!
Erdoğan'ın odasında da yüksek düzey koruma tedbiri alan MİT, Erdoğan'ın güvenliğini bundan böyle emniyete bırakmayacak. Erdoğan'ın yakınına korumaların yanına MİT'ten elemanlar da konuşlandırılacak

Görevden alınanlar arasında Başbakan Erdoğan'ın yakınkoruma ekibinden isimler ile Başbakanlık'ta güvenlik kameraları merkezinde görevli isimler olduğu belirtiliyor.


UZMAN POLİSLER PASİF GÖREVE ALINDI               

Diyarbakır'da 10 gün içinde yapılan ikinci tayinde tüm emniyet müdür yardımcıları ile terör ve narkotik şubedeki müdür yardımcıları ile uzman polisler pasif göreve alındı. 

25 Ocak’ta 9 şube müdürünün yerinin değiştirilmesinden ardından Diyarbakır'da dün gece emniyetin bütün ‘yardımcı müdürleri’ görevden alındı.

DERSLERE GİREN MÜDÜRLER GELDİ

Yerlerine ise polis okulunda derslere giren müdürler getirildi. En büyük görevden almalar ise KOM, Narkotik, TEM ve Asayiş Şube müdürlüklerinde yaşandı. Bu birimlerde görevli şube müdür yardımcılarının tamamı görevden alınarak ‘pasif’ görevlere atandı. Bazı müdür yardımcıları da ilçe emniyet müdür yardımcılığı gibi ‘pasif görev’e gönderildi. Bu şubelerde görevli, ‘terör’, 'uyuşturucu' gibi bölgenin en önemli sorunlarında uzman olan komiser, komiser yardımcıları ile çok sayıda polismemuru yine pasif görev olarak karakollara gönderildi. Diyarbakır’da terörle mücadeleden sorumlu il emniyet müdür yardımcısı da Ali Gaffar Okkan Polis Meslek Yüksek Okulu’na öğretmen olarak tayin edilmesi dikkat çekti. Alınan bilgiye göre, Diyarbakır emniyetinde tasfiyeler bölgenin en önemli iki birimi olan Diyarbakır Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ile İstihbarat Şube Müdürlükleri’nde devam etmesi bekleniyor.

Bu haber toplam 1500 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri