Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Görmez'den Kutlu Doğum Açıklaması

09.04.2013 00:32
Diyanet tarafından organizasyonu yapılan Kutlu Doğum Haftası bu yıl "Hazreti Peygamber ve İnsan Onuru" teması çerçevesinde gerçekleştirilecek.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her sene farklı temalarla gerçekleştirilen ve 2013 yılı için de "Hazreti Peygamber ve İnsan Onuru" temasının belirlendiği Kutlu Doğum Haftası 13 Nisan'da Ankara Arena'da saat 20.00'da gerçekleştirilecek törenle başlayacak.

Hazreti Muhammed'in insana, insanın onuruna ve haysiyetine verdiği değerin topluma yeniden anlatılması amacıyla belirlenen tema kapsamında, hafta boyunca Türkiye'nin birçok şehrinde hüsn-i hat sergisi, konferans ve Kur'an ziyafetleri gerçekleştirilecek.

Hüsn-i Hat Sergisi

Kutlu Doğum Haftası çerçevesinde Diyanet İşleri Başkanlığı, hattat Osmanlı sultanları ve son dönemin önemli hattatlarının eserlerinin de aralarında bulunduğu 300'e yakın hat ve el yazması eserin sergileneceği ''Hüsn-i Hat'' sergisi düzenleyecek. Sergilerin medya sponsorluğunu da Anadolu Ajansı yapacak. 

Osmanlı sultanlarından II. Mahmud, III. Selim, III. Murad ve Abdülmecid'in eserlerinin de yer alacağı sergi, 12 Nisan–12 Mayıs 2013 tarihlerinde İstanbul Ayasofya Müzesi'nde, 18 Nisan–23 Nisan 2013 tarihlerinde ise Ankara Congressium'da sanatseverlerle buluşacak.

Konferans ve Kur'an ziyafetleri

Hafta kapsamında Diyanet İşleri Başkanlığı, aralarında Edirne, Diyarbakır, İstanbul ve Ankara'nın da bulunduğu farklı illerde konferans ve Kur'an ziyafetleri de düzenleyecek. Diyarbakır ve Batman'daki Kur'an ziyafeti programları stadyumda gerçekleştirilecek. 

İl ve ilçe müftülükleri de hafta boyunca vaaz ve irşad, konferans, kan bağışı kampanyası, okullar arası bilgi yarışmaları ve huzur evi ziyaretlerinin de içinde yer aldığı çeşitli etkinlikler yapacak. 

Yurt dışında Kutlu Doğum

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Kutlu Doğum Haftası çerçevesindeki etkinlikleri, Türkiye ile sınırlı kalmayacak. Japonya'dan Moğolistan'a, Kırgızistan'dan Romanya'ya birçok ülkede de din hizmetleri ataşelikleri ve dernekler aracılığıyla vaaz, konferans, Kur'an ziyafeti, mevlid gibi bir dizi etkinlik gerçekleştirilecek.

Bu haber toplam 2138 defa okunmuştur
temiz musluman bumu.
hasan
daha bu adam istifa etmedimi!!??koltuk islamdan once gelir.bu sahis izmirliler icin n dedi.hakiki musluman bir muslumani inciltirmi.islamda inciltir simdi seref haysiyet namus olmus amerikan dolari. kim takar muslumanligi!!!???hala kalkmis kutlu dogum haftasindan bahsedebiliyor.
09 Nisan 2013 Salı 06:43
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri