Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Görüşme Trafiği Hız Kesmiyor

11.02.2016 12:01
Abdullah Gül, Recep Tayyip Erdoğan görüşmesinde neler konuşuldu?

11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmenin ardından dün de eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Hüseyin Çelik, Sadullah Ergin ve Nihat Ergün ile bir araya gelmesi, siyaset kulislerini hareketlendirdi. Görüşmelerin perde arkasına CNN Türk ulaştı.

CNN Türk’ün Gül’e yakın kaynaklardan edindiği bilgiye göre, Erdoğan ve Gül önce İstanbul'da bir davette, ardından düğünde bir araya geldiler. Sonrasında iki telefon görüşmesi yaptılar ve yüz yüze görüşme kararı verdiler. Erdoğan, Ankara'da tedavi görmekte olan anne-babasını ziyaret için başkentte bulunan Gül'ü resmi konutuna davet etti. İkili 9 Şubat’ta Beştepe Devlet Konukevi’nde akşam yemeğinde bir araya geldi ve buluşma yaklaşık 3 saat sürdü.

Yakın çevresi son tartışmalardan çok rahatsız olduğunu belirttikleri Gül'ün, "Hepimiz aynı gemideyiz. Aynı davanın insanlarıyız" görüşünü bu yemekte paylaştığını ifade etti; görüşmenin çok olumlu bir havada geçtiğini belirttiler. 

Bu yemekten bir gün sonra Gül bu kez Arınç'ın evinde Sadullah Ergin, Nihat Ergün, Hüseyin Çelik ve Suat Kılıç ile bir araya geldi. Gül'e yakın kaynaklar, "Abdullah Bey dün ne konuştuysa bugün de aynısını konuştu. Sadece saygı duyulan bir insan sıfatıyla" vurgusunu yaptılar. Buna göre, Gül dünkü yemekte, "Biz hepimiz aynı gemideyiz, bu gemi su alırsa hepimiz zarar görürüz. Terör ve dış politikadaki konular ciddi sorunlar ve gelişmeler varken, enerjimizi başka şeylere harcamak yanlış olur. Partide dün görev yapanların da bugün görev yapanların da itibar ve şerefi önemlidir. Trollerin yaptıkları ne kadar yanlışsa basın üzerinden konuşmak da o kadar yanlıştır" görüşlerini paylaştı.

http://www.hurriyet.com.tr/gorusme-trafiginin-perde-arkasi-40052935

 

Bu haber toplam 1362 defa okunmuştur
gooooool değil
Tankut Kocaman
Bu da gol değil abiler...bu da mı gol değil...inandıramadık mı sizi paralelci olmadığımıza...
11 Şubat 2016 Perşembe 13:19
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
özür
Nadir Kumaş
Paralelci arkadaşlar bir araya gelmişler, reisten özür diliyorlar herhalde.
11 Şubat 2016 Perşembe 12:19
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri