Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Göstericilerin Pankartını Kesmek İsteyen Yarbaya Soruşturma

04.09.2013 16:08
Edirne'de Mısır ve Suriye'de yaşanan katliam ve zulümleri protesto eden kalabalığın pankartlarını kesmek isteyen topçu yarbay N.B ortalığı karıştırdı.

Edirne'nin Uzunköprü ilçesinde, Mısır ve Suriye'de yaşanan katliam ve zulümleri protesto eden kalabalığın içinden aniden çıkan topçu yarbay N.B., "Ben de Sisiciyim.Sisi benim idolüm" diyerek göstericilerin pankartını elindeki bıçakla kesmek istedi. Sivil giyimli yarbay N.B., polis tarafından alandan uzaklaştırıldı.

"DEFOL SİS, SENİNLEYİZ MURSİ"

Mısır ve Suriye'de yaşanan katliam ve zulümleri protesto etmek için Uzunköprü'de yürüyüş 
gerçekleştirildi. Yürüyüş sonrası basın açıklaması yapılacak olan Adalet Meydanı'na doğru yürüyüşe katılanlar tarafından, "Defol Sisi, Seninleyiz Mursi" pankartı asıldı.

"BEN SİSİCİYİM, SİSİ BENİM İDÖLÜM"

Bu arada, Uzunköprü'de görev yaptığı öğrenilen topçu yarbay N.B., göstericilerin arasından çıkarak "Ben de Sisiciyim. Sisi benim idolüm" diyerek göstericilerin pankartını elindeki bıçakla kesmek istedi. Polis tarafından engellenen N.B., olay yerinden uzaklaştırıldı.

"PROVOKATÖRLÜK YAPMAMASI İÇİN UYARDIK"

Olayı yaşayanlardan ve N.B.'nin sözlü tacizine maruz kalanlardan biri olan Nail Küçük, olayla ilgili olarak şunları söyledi: "Yürüyüşün son bulacağı ve toplu duanın yapılacağı Adalet Meydanı'nı 3-5 arkadaşla hazırlamaya çalışıyorduk. Yanımıza bağırarak bir şahıs yaklaştı. Meydana astığımız ve üzerinde 'Defol Sisi, Seninleyiz Mursi' yazılı pankartı gösteriyordu. Onu oraya asamayacağımızı söylüyordu. 'Ben de Sisiciyim. Sisibenim idolüm' diyerek pankartın iplerini elindeki kesici aletle kesmeye çalışıyordu. Bunun izinli bir yürüyüş olduğunu söylüyorduk ama dinlemiyordu. Kendisini provokatörlük yapmaması için uyardık. Sonra polisler geldi ve şahsı oradan uzaklaştırdılar."

Şahsın topçu yarbay N.B. olduğu ve 2 hafta önce ilçede göreve başladığı ifade edildi. Öte yandan, Uzunköprü Cumhuriyet Savcılığı olayın yerel medyada yer almasının ardından soruşturma başlattı.HABERLER.COM

Bu haber toplam 1942 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri