Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gözler Diyarbakır'daki tarihi Nevruz'da

21.03.2013 01:45
Diyarbakır, yarın tarihi bir nenruz kutlamasına tanıklık edecek. Terör örgütü lideri Öcalan'ın mesajlarının da açıklanacağı tarihi Nevruz kutlamasını, Rotahaber dakika dakika canlı yayınla okuyucularına aktaracak.Daha fazlasını oku: Gözler Diyarbakır'daki
Nevruz Bayramı, bu yıl farklı bir anlam ifade ediyor. Bayram, hem resmi izinle kutlanacak hem de Öcalan'ın çözüm sürecine ilişkin mesajı okunacak. BDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, mesajı iki milletvekilinin Türkçe ve Kürtçe okuyacağını duyurdu.
 
HAZIRLIKLAR TAMAM
 
Diyarbakır’da kutlamalara yönelik hazırlıklar tamamlandı. Bağlar ilçesindeki Nevruz Parkı’nda dev bir sahne ve protokol için özel stant hazırlandı. Alanın dört bir tarafına dev hoparlörler yerleştirildi. Alanın zemini sarı, kırmızı, yeşil ve maviye boyandı. Nevruz Parkı kapılarını saat 06.00'da açacak. Resmi kutlamalar ise saat 10.00'da başlayacak. Parkın ortasına da dev bir meşale kuruldu.
 
SÜRPRİZ SANATÇI
 
Nevruz ateşi için Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi 5 ton odun getirdi. Ateşi, BDP milletvekilleri ile belediye başkanları yakacak. Öcalan'ın çözüm sürecine ilişkin beklenen mesajını iki BDP'li vekil Türkçe ve Kürtçe okuyacak. Konuşmaların ardından yurt dışından gelecek sanatçılar sahne alacak. Konserin sürpriz sanatçısı ise gizli tutuluyor.
 

 
Bu haber toplam 3054 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri