Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gözlüksüz 3D görüntü sunan teknolojiye hazır olun!

01.01.2016 23:47
Çinli firma KDX, CES 2016 etkinliğine K3DX 3D teknolojisini getiriyor. K3DX 3D sayesinde gözlüğe ihtiyaç duymadan 3D görüntüler izlenebilecek.

Çinli firma KDX 6-9 Ocak tarihleri arasında Las Vegas’ta gerçekleşecek Tüketici Elektroniği Fuarı’na K3DX 3D teknolojisini getireceğini duyurdu. K3DX 3D teknolojisi kullanıcıların gözlüğe ihtiyaç duymadan 3D görüntüler izleyebilmesine olanak sağlıyor.

Daha önce benzer şekilde görüntü aktarabilen kimi akıllı TV’lerin satışa çıktığına şahit olduk; ancak teknoloji günümüz akıllı TV'lerde yaygın bir özellik haline gelmedi. Aynı şekilde HTCEvo 3D modelinde gözlüğe ihtiyaç duymadan3D kamera ve 3D oyun deneyimi sunmayı başarmıştı.

Geçen yıllar gözlüğe gereksinim duymadan 3D görüntü elde etme teknolojisini daha ileri bir noktaya getirdi. KDX firması, detaylarını henüz açıklamadığı K3DX 3D teknolojisini CES 2016 etkinliğinde teknoloji tutkunlarının beğenisine sunacak.

K3DX 3D teknolojisi, üçüncü nesil mercek teknolojisinin yanı sıra derinlik kontrolü ve göz hareketi algılama özelliklerini bir araya getirerek tüketicilerin gözlüğe ihtiyaç duymadan 3D görüntüleri izleyebilmelerini sağlıyor.

KDX söz konusu teknolojisinin gelişim süreci için Philips, Dolby ile Akıllı telefon ve Tablet Şirketler Birliği'yle iş birliği içerisinde olduğunu ifade etti. K3DX 3D teknolojisi sadece akıllı telefon, tablet ya da akıllı TV’lerde kullanılmayacak. Otomotiv, görüntüleme ve reklam endüstrisi de K3DX 3D teknolojinin ilgi alanı olacak.

Son olarak K3DX 3D teknolojisi kullanıcıların gözüne zarar vermiyor ve görüntülerin yüksek çözünürlükte izlenmesini sağlıyor. Bunlara ek olarak çoklu bakış açısı, görüş aralığı ayarlayabilme, derinlik ayarı, 2D içeriklere destek ve 3D içerik üretimini teknolojisi sayesinde gerçekleşebilecek.(Teknolojioku)

Bu haber toplam 1708 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri