Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Grand Central'de Türk Festivali

28.11.2012 01:49
Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu, gelecek sene yapılacak etkinliklerin hazırlıkları için aralıksız çalışmaya devam ettiğini açıkladı.
 Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu, gelecek sene yapılacak etkinliklerin hazırlıkları için aralıksız çalışmaya devam ettiğini açıkladı.
 
TADF Grand Central Türk Festivali Komite Başkanı Engin İkiz "Dünya’nın en çok 6. turist yeri olarak ziyaret edilen ve günde 125,000 kişinin kullandığı Grand Central'da 14 Mayis 2013 tarihinde bir Türk Festivali yapacaklarını belirtti. Ülke tanıtımına cok ciddi katkıda bulunacağına inandıklarını soyleyen İkiz, “Festivalin temasının halkımız tarafından seçilmesine karar verdik” dedi.
 
Bu anlamda http://www.surveymonkey.com/s/VSS2MMD adresine giderek, anket ile beğendikleri temayı seçme imkanı olduğunu söyleyen İkiz, Kapalı Çarşı (Grand Bazaar) ile Grand Central arasındaki benzerlik üzerinde durduklarını belirtti.
 
TADF Grand Central Türk Festivali Komite Başkanı Engin Ikiz, Türk kültürü, sanat ve müziğini de içeren çok zengin bir festival hazırlığı içinde olduklarını belirterek, sponsor olmak isteyenlerin info@tadf.org adresine email atabileceklerini söyledi.
 
Hatırlanacağı üzere, 2013 New York Türk Günü Yürüyüş ve Festivali'nin teması, düzenlenen anket sonucunda "NYC Goes Turkish in May" adı ile yapılacağı açıklanmıştı. 
 
TADF’den yapılan açıklamada 1-31 Mayıs arasında, dolu bir Türk Festival ayı olarak programların düzenlendiği ve New York Türk Günü Yürüyüşü'nün 18 Mayıs’ta olacağı açıklamıştı.
 
Bu haber toplam 5086 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri