Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Grup Yorum'un eski solisti Hilmi Yarayıcı CHP'den aday

08.04.2015 11:10
CHP'de 7 Haziran Genel Seçimleri için adaylar netleşti. Hatay'da ilk sırayı Grup Yorum'un eski solistlerinden Hilmi Yarayıcı aldı.

Partiler, 2015 Genel Seçimleri için aday listelerini dün YSK'ya teslim etti. Listelerde dikkat çeken isimler vardı. Onlardan biri de Grup Yorum'un eski solistlerinden Hilmi Yarayıcı...

CHP, Yarayıcı'yı geçtiğimiz seçimlerde deHatay'dan aday göstermiş ancak 6. sıraya koyarak fazla şans vermemişti. Bu seçimde Yarayıcı kaybetmeyi göze alamadı ve ilk sıradan aday gösterdi.

"SURİYELİLERE EV VERMEYİN"

Yarayıcı, Hatay'ın Yeşilpınar Belediyesi'nde "Barışa Çığlık" adı altında 25-26 Ağustos tarihlerinde yapılan festivalin sunuculuğunu yapmış ve "Evet, sevgili Antakyalılar söz bitti; artık bir şeyler yapmak zorundayız! Muhtarlar, emlakçılar, ev sahipleri! Sakın ha, sakın evlerinizi bunlara (Suriyelilere) kiralamayın, yarın öbür gün size döner bunlar!.."sözleriyle akıllara kazınmıştı.

EN BÜYÜK DESTEKÇİSİ CHP

CHP ile Hilmi Yarayıcı birlikteliği daha öncelere dayanıyor. Geçtiğimiz günlerde en son, 30. Kuruluş yıl dönümlerini kutlayacak stadyum bulamadıkları için gündeme gelmişti Grup Yorum. Grup,  kendilerine yer bulma konusunda yardımcı olan CHP'ye Meclis'te mini bir konser vermişti.

Bu haber toplam 1164 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri