Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

G.Saray Genel Kurulu'nda Gülen tartışması

28.03.2015 17:16
Galatasaray Kulübü Mali Genel Kurul Toplantısı'na, kongre üyesi Timur Kuban'ın konuşması damgasını vurdu. Timur Kurban'ın Başkan Duygun Yarsuvat2a karşı sarfettiği sözler salonu karıştırdı.

Başkan Duygun Yarsuvat'ın, “Fethullah (Gülen) grubu, Aziz Yıldırım’dan 50 milyon dolar istedi. Aziz Yıldırım da Fenerbahçe de bu parayı vermedi. Ondan sonra malum süreç başladı" şeklindeki sözlerine tepki gösteren Timur Kuban, "Bu ülkede Avrupa'nın gördüğü en kapsamlı şike skandalı yaşandı. Duygun Başkan, Avrupa'nın en büyük şikesine göz yummakla kalmadı, ört pas etmek için yardım bile etti" dedi.

"DEVLETE YARANMAK..."

Radikal’in haberine göre Başkan Yardımcısı Abdurrahim Albayrak'ın, futbol takımı oyuncuları ile birlikte Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda Recep Tayyip Erdoğan'ı ziyaret etmesi de Mali Genel Kurul'da tartışma konusu oldu. Kongre üyesi Kuban, "Bu camia 400 küsur yıldır ülke devlet yönetimine yöneticiler kazandırdı. Fakat devletle barışık olmakla yaranmak arasında fark var. Ak Saray'a yaptığınız o ziyaret ve demeçler, baştan aşağıya utanç vericiydi" ifadelerini kullandı.

 

Bu sözler, Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda bulunan Galatasaray üyelerinden alkışlı destek aldı.

Bu haber toplam 1358 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri