Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gül, Şırnak'ta iken çatışma çıktı

16.10.2011 08:06
Abdullah Gül, Şırnak'tayken Cudi'de terör örgütü ile güvenlik güçleri arasında çatışma yaşandı.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Şırnak'taki askeri birliklerinde incelemelerde bulunduğu sırada Cudi Dağı'nda terör örgütü elamanlarıyla güvenlik güçleri arasında çatışma yaşandı.
 
Cumhurbaşkanı Gül, askeri birliklerde incelemelerde bulunmak üzere, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ve beraberindeki kuvvet komutanlarıyla sabah saatlerinde Hakkâri'den Şırnak'a geldi. 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'nda törenle karşılanan Cumhurbaşkanı Gül, Şırnak Valisi Vahdettin Özkan ve 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral İlhan Bölük ile basına kapalı bir görüşme gerçekleştirdi.
 
Yaklaşık 3 saat karargâhta kalan Cumhurbaşkanı, öğleden sonra 14.20 sıralarında 5 helikopter eşliğinde Şırnak'tan ayrıldı.
 
Öte yandan Cumhurbaşkanı Gül'ün, Şırnak'ta askeri birliklerde incelemelerde bulunduğu sıralarda Cudi Dağı'nda güvenlik güçleriyle bölücü terör örgütü mensupları arasında çatışmanın yaşandığı gözlendi. Şırnak 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'ndan kalkan Kobra tipi helikopterler havadan Cudi Dağı'nı bombalarken, Skorsky helikopterlerle de bölgeye çok sayıda asker sevk edildi. Bölgede operasyonların halen devam ettiği öğrenildi. 
Bu haber toplam 2032 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri