Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gül hangi partide siyaset yapacağını açıkladı

12.10.2013 06:32
Gül hangi partide siyaset yapacağını açıkladı

Ankara kulislerindeki son bilgileri aktaran Vatan Gazetesi Ankara Temsilcisi Murat Çelik, Cumhurbaşkanı Gül'ün bir gün aktif siyasete dönerse bunu AK Parti'de yapacağını iddia etti.

Çelik bu iddiasını geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Gül'ü ziyaret eden millletvekillerine dayandırdı.

Kelimesi kelimesine bu şekilde olmasa da Cumhurbaşkanı Gül, kendisini ziyaret eden AK Parti milletvekillerine "mealen" şöyle demiş:

"Eğer bir gün aktif siyasete dönmeye karar verirsem, bunu yapacağım yer bellidir. Böyle olacak diye demiyorum ama şu anki görevim biter ve tekrar politikaya dönersem, elbette partimde, AK Parti'de siyaset yaparım."

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, bu açıklamasıyla muhalefetin çıkardığı dedikodulara son verirken Murat Çelik, yazısının son bölümünde şu yorumu yapıyor:

"Cumhurbaşkanı Abdullah Gül;

- Geleceğe dair kesin bir ifadede bulunmuyor. Kendini bağlayacak hiçbir beyanı yok.

- Siyaset üstü konumu ile yürütmekte olduğu görevin hassasiyet ve kutsiyetine vurgu yapıyor.

- "Aktif siyasete döneceğim" demiyor, "dönerim" de demiyor. Hâtta "dönebilirim" bile demiyor; sadece "Eğer bir gün dönersem..." diyor.

- Eğer bir gün yeniden aktif siyasette yer alırsa, bunun (kimilerinin iddia ettiği şekilde) herhangi başka bir parti çatısı altında olmayacağının altını çiziyor. "Benim zaten kurucusu olduğum, kendi partim var" demeye getiriyor. Böyle bir durumun ortaya çıkması hâlinde, adresinin tabiatıyla Adalet ve Kalkınma Partisi olacağını söylüyor." 

 
Bu haber toplam 1686 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri