Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Gül ve Erdoğan O'nun sayesinde..'

11.08.2013 00:32
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sivas'ın Divriği ilçesinde düzenlelen CHP Halk Şenliği'nde bir hatırlatmada bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,'Cumhuriyet'in ülkenin en önemli değeri olduğunu belirterek, "O sayede ben CHP Genel Başkanıyım, Gül Cumhurbaşkanı ve Erdoğan' da başbakan" dedi.

Bayram tatilini memleketi Tunceli'de geçiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, karayolu ile Sivas'ın Divriği İlçesi'ne geldi. İliç yol ayrımında partililerce karşılanan ve seçim otobüsüne binen Kılıçdaroğlu, sevgi gösterileri arasında Divriği Belediysi'nin düzenlediği piknik alanına geldi.

Partililerin yoğun ilgi gösterdiği Kılıçdaroğlu izdiham nedeni ile otobüsten inmedi ve eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile birlikte halkın üstünden ilçe halkını selamladı. Burada kendisini karşılayanlara yönelik bir konuşma yaptı. Siyaset halka adandığını ve kendisinin de yola çıkarken, halka yalan söylemeyeceğine söz verdiğini belirten Kılıçdaroğlu, "Size söz verdim hiç bir halka yalan söylemeyeceğim doğruları söylemeye devam edeceğim. Bir umudum var, güzel Türkiyeyi ayağa kaldırmak, herkesin akşam evine huzur içine dönmesi, herkesin iş aş sahibi olması, bu kadar görkemli bir ülkede işssizliğin olmaması, herkesin birbirine selamverdiği kucaklaştığı bir Türkiye'yi yeniden kurmak için. Sadece Divriği'de, sadeceTürkiye'de değil bütün dünyada barışın egemen olduğu cofrafyada Türkiyeyi yeniden inşaa etmek. Ne Suriye, ne Irak, ne Ermanistan, ne Rsya ne Bulgaristan, ne Yunanistan. Hiç kimse ile kavgası olmayan, herkesle yurrat barış ve cihanda barış için yola çıktık." dedi.

"HER YER TAKSİM HER YER DİRENİŞ!"

'Her yer Taksim her yer direniş' şeklindeki sloganlar üzerine Kılıçdaroğlu genlçeri Taksim'de bir desten yazdıklarını belirterek, şöyle dedi:

"O gençlerin tek tek hepsinin alnından öpüyorum. Onlar yürekli çocuklarımız. O gençler bütün dünyada Türkiye'nin onuru korudu. Özgürlükve demokraksi söylemini her yerde dile getidiler. Polisten, tomadan sopadan yılmaldılar. Gözlerini kaybettiler. Hayatlarını feda ettiler yılmadalar. Asla yılmayacağız mücadelemizi sonuna kadar sürdareceğiz. Özgürlük farklı bir şeydir. Taksim'deki gençlerimiz özgürlük ve demokrasi söylemini bütün dünyaya haykırdı. 'Taksim'de gençler direndi, yeni yapılanmada kadınlar da direnis. Onlar da özgürlük ve demokrasi istesin. Taksim'e annaler de gitti. O annelerin de hepsinin ellerinden öpüyorm. Öyle çocuklar yetiştirdikleri için."

CUMHURİYET SAYESİNDE

Kılıçdaroğlu Mustafa Kemal Ataürk'ün çok güzel bir şey yaptığını ve cumhuriyeti kurduğunu hatırlatarak şöyle dedi: "O cumhuriyet sayesindeTunceli'nin küçük bir köyünde doğan Kılıçdaroğlu bugün CHP'nin genel başkanıdır. Atatürk, halkın iradesi ile halka beraber yürüdü. En karanlık dönemde dahi TBMM'yi çalıştırdı. O cuhuriyet sayesinde Kayseri'de küçük bir esnafın oğlu olan Abdullah Gül Cumhurbaşkanı oldu, yine o süyede Rize'den yırtık ayakkabı ile gelip bugün başbakanlık koltuğuna Recep Tayyip Erdoğan oturdu. O nedenle hepimiz Cuhuriyet'in değerini çok iyi bilmek zorundayız."CHP'nin barışa karşı olduğu söylemlerine de değinen KIlıçdaroğlu, "Biz barışa niye karşı olalım. Bu mümkün mü. Biz barışı her ortamda her yerde savunuyoruz. Barışın yolu özgürlük ve demokrasiden geçer. Bizim 17 maddelik bildirgemiz var. Bunu dikkatli okusunlar." dedi. CHP'de parti genel merkez ve yönetim yapısında önemli değişiklikleryaptıklarını belirter Kılıçdaroğlu, "Tabanda da ciddi bir değişiklik yapacağız. Onun için gençleri CHP'ye katılmaya davet ediyorum. CHP'yi değiştirmek mi istiyorsunuz, o halde bize katılın.' dedi.

ULU CAMİYİ ZİYARET ETTİ

CHP Genel Başkanı Kemel Kılıçdaroğlu, ilçe ziyareti kapsamında UNESCO'nun dünya kültür mirası listesinde yer alan tarihi Ulu Cami'yi ziyaret etti. Eserin dürüşşifa ve Cami bölümünü ziyaret eden Kılıçdaroğlu, eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile hatıra fotoğrafı çektirdi. Cami hakkında imam Nail Ayan'dan bilgiler alan Kılıçdaroğlu, esere hayranlığını ifade etti. Kılıçdaroğlu daha sonra caminin şeref defterini imzaladı. Kılıçdaroğlu, 'Dünya kültür mirası listesindeki bu eser insanlık tarihinin önemli anıtlarından biridir' yazdı. YAZETE.COM

Bu haber toplam 4814 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri