Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

DARBECİLERİN HEDEFİNDEKİ 2 İSİM: GÜL VE YAZICIOĞLU

08.06.2013 12:21
28 Şubat iddianamesi Mahkeme tarafından kabul edildi. İşte o iddianameden çok konuşulacak bir bölüm;

Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi 28 Şubat iddianamesini kabul etti. O iddianamede o dönemde Fazilat Partisi Milletvekili olan Abdullah Gül ile Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile ilgili çok çarpıcı bir bölüm de var...

'Gül ve Yazıcıoğlu sıkı takip edilecek'

İddianamede, Genelkurmay Karargâhı'ndan gönderilen 'Batı Olayları Başlıklı Belge' de yer aldı. Belgede, dönemin Fazilet Partisi  (FP) milletvekili Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile BBP Genel Başkanı merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun takip edilme emri şöyle anlatıldı: "FP'nin 'radikal olarak bilinen milletvekilleri' denilerek, Abdullah Gül ve 8 milletvekilinin takip edildiği, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun takip edilmesi konuları ile ilgili takip ve fişlemelerin bulunduğu tespit edilmiştir."

'Masum Aleviler zarar görecek'

 Emekli Albay Oğuz Kalelioğlu'nun evinde yapılan aramada 11 Şubat 2013 tarihli "Araştırma Tutanağı" başlıklı bilgisayar çıktısı da iddianameye girdi. "Evet, ben Aleviyim" cümlesiyle başlayan belgeyle ilgili iddianamede şu ifadeler dikkat çekti: "Sayfanın son kısmında 'Alevi olmayan ama başarılı olan komutanlar takunyalı, tarikatçı diye yıpratılarak daha fazla yükselmesi engellenecek.

 Yakın çevrem, 'İrtica ile savaşı biz yaptık, kendimizi riske attık, artık kimse bizi engelleyemez. 2000'li yıllar bizim olacak' diyen maceracılarla dolu. Önlem alınmazsa, sadece Sünniler değil, masum Aleviler de zarar görecek. Önlem alınacağı umudu ile arz ederim."

Bu haber toplam 2518 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri