Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gül'den ilginç Uludere açıklaması

18.05.2012 12:07
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ABD gazetesinin iddiası sonrası yeniden alevlenen Uludere olayıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül," Uludere olayı konusunda kendi kaynaklarımıza güvenmeliyiz" dedi.

NATO Zirvesi için ABD'ye giden Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, havaalanında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

WSJ'NİN HABERİNİN VERDİĞİ ASIL MESAJ

Haberin aslında ABD'de yaşanan "İnsansız hava uçakalarında silah olmalı mı, bu silahlar başka ülkeler tarafından kullanılmalı mı?" tartışmalarıyla ilgili olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Gül, Türk Silahlı Kuvvetlerinin açıklamalarına güvenmek gerektiğinin altını çizdi.

"Genelkurmay bu konuda bir açıklama yaptı ve buna güvenmemiz, inanmamız gerekir. Bu konuda gereksiz polemiğe girmek doğru değil" diyen Gül'ün konuyla ilgili açıklaması;

''Bizim kendi açıklamamıza göre ilk bilgiler kendi kaynaklarımızdan. Daha sonra oradaki görüntüyü siz de çekebilirsiniz oda çekebilir. Onun için burada gereksiz bir polemiğe girmenin doğru olmadığı kanaatindeyim. Orada bir olay var. Bir saniyelik bir olay değil. Orada bir yürüyüş var. Dolayısıyla orayı gözleyen herkes o fotoğrafı çekebilir. Dolayısıyla ilk bilgiler kendi imkanlarımızla temin edilmiş, daha sonra başka yerlerden de bu tip bilgiler gelmiş olabilir. Bunlar gayet normaldir'' dedi.

BARZANİ ZİYARETİ

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Irak'ın Kuzeyi'ndeki Bölgesel Kürt Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani ile yaptığı görüşmeye ilişkin olarak, ''İstikrarsızlık bölgemizde bizim için en büyük tehdittir. Onun için komşularımızdaki istikrara önem veririz. İstikrarın korunması önce o ülkeyi yönetenlere düşer. Tabi ki onların siyasi anlayışı ve herkesi kucaklaması... Irak gibi bu kadar büyük çalkantılardan sonra kendini yeniden imar eden inşa eden bu ülkede bugün karşılaşılan siyasi krizler üzücü tabiki. Bununla ilgili bilgiler verdi. Bizde görüşlerimizi paylaştık'' dedi. 

Bu haber toplam 1620 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri