Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gül'den KASET için yardım isteyen MHP'li

21.06.2011 19:00
MHP lideri Bahçeli'nin kaset konusunda Cumhurbaşkanı'nı suçlaması üzerine Köşk'ten açıklama yapılıdı. Gül'den destek isteyen MHP'linin kimliği de belli oldu.

Vatan Gazetesi yazarı Bilal Çetin’in bugünkü yazısı, MHP’deki kaset tartışmasına yeni bir boyut kazandırdı.

Yazıya göre Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin kasetlere zamanında tepki göstermediği iddiasına sert çıkıyor. Basın danışmanı Ahmet Sever aracılığıyla cevap veren Gül, bir başka çarpıcı bilgiyi de veriyor.

Ahmet Sever’in verdiği bilgiye göre bir MHP yöneticisi Köşk’e çıkıp Gül’den yardım istiyor. İşte Sever’in o cümleleri:

“MHP ile ilgili kasetler daha ortaya çıkmadan, şantaj ve tehdit başladığında o günün üst düzey bir MHP yöneticisi sayın Cumhurbaşkanı’ndan randevu alıp ziyaretine gelmiştir.

O MHP yöneticisinin konuyla ilgili endişelerini paylaşması üzerine sayın Cumhurbaşkanı, devletin ilgili birimlerini çağırarak bu konuya özel hassasiyet gösterilmesini ve gerekli önlemlerin süratle alınmasını istemiştir.

Cumhurbaşkanı, bu konuyu yakından izlemeye devam etmiş ve basınla ilk karşılaşmasında da bu tip şantajların hem çirkin, hem de tehlikeli olduğunu ve bunlara prim verilmemesi gerektiğini vurgulamıştır...”

Bu açıklamaların ardından herkes o MHP’li kim diye sormaya başladı. Bürokrat Haber’e bilgi veren kaynakların iddiasına göre o isim MHP’nin eski genel sekreteri Cihan Paçacı. Pacaçı, kaset iddiasının hemen ardından apar topar randevu isteyip Köşk’e çıkıyor.

Cumhurbaşkanı Gül’e, ‘Benim de kasetim var. Lütfen yayınını engelleyin’ diyor. Gerisini zaten Ahmet Sever anlatıyor. Tabi bunların hepsi iddia..

Bürokrat Haber

Bu haber toplam 1344 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri