Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gülen açtığı davalara kaç para yatırdı?

23.04.2014 11:11
Başbakan Erdoğan'ın partisinin grup toplantısında gündeme getirdiği Gülen'in açtığı tazminat davaları ilginç bir tablo oluşturdu.

Emekli maaşı ve kitap teliflerini gelir olarak gösteren Fethullah Gülen sadece Yeni Şafak, Star ve Sabah gazetelerine toplam 25 dava açtı ve 1 milyon liradan fazla manevi tazminat talep etti.

Fethullah Gülen'in aleyhinde gördüğü haberler için siyasetçi, gazete ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri hakkında açtığı davalar gündeme oturdu.

Gülen'in dava açtığı gazetelerden Yeni Şafak gazetesi, Gülen'i servet peşinde koşmakla suçladı. "Davalara servet yatırdı" başlığıyla verilen haberde yatırılan harç paralarının miktarı yazıldı.

SADECE 3 GAZETEYE AÇTIĞI DAVA SAYISI 25

Fethullah Gülen, sadece Sabah, Star ve Yeni Şafak gazetelerine 25 manevi tazminat davası açtı. Gülen bu davalar için 26 bin lira dava harcı yatırdı. Sabah Gazetesi'ne toplam 15 ayrı manevi tazminat davası açan Gülen, bu davalar için 18 bin lira harç yatırdı. Yeni Şafak'a açtığı 6 manevi tazminat davası için dosyaya 6 bin lira yatıran Gülen, Star Gazetesi için açtığı 4 dava için ise 2 bin lira harç parası ödedi.

500'DEN FAZLA DAVAYA 100 BİNLERCE LİRA HARÇ

Başta Başbakan Erdoğan olmak üzere birçok siyasetçi ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerine de dava açtığı bilinen Fethullah Gülen'in, sosyal medya başta olmak üzere televizyon ve radyo aracılığı ile yapılan eleştirilere de toplamda 500'ün üzerinde tazminat davası açtığı ileri sürülüyor. Gülen'in bu davalara yatırdığı harç paralarının da yüzbinlerce lirayı bulduğu tahmin ediliyor.

Kaynak:
Bu haber toplam 1768 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri