Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gülen Başbakan için beddua talimatı verdi iddiası

13.02.2014 11:22
Geçen ay Başbakan Erdoğan'a, Gülen'in cemaatin yüksek yargı yapılanmasını dinletilmek üzere kaydedilen talimatların dökümü ulaştı. Buna göre Gülen'in Erdoğan için beddua talimatı verdiği ileri sürüldü.

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın önceki gün grup toplantısında dile getirdiği "Ameliyatımızı bile gündem konusu yapıp 'beddualarınız tutmadı' diyor" sözlerinin altından Fethullah Gülen'in Erdoğan için verdiği beddua talimatı çıktı. 

"3 YILDIR BEDDUA EDİYORSUNUZ AMA ÖLMÜYOR"

Sabah gazetesinin haberine göre Başbakan Erdoğan'ın, Gülen'in, yakınlarındakilere "3 yıldırbeddua ediyorsunuz ama ölmüyor. Demek ki halisane (içtenlikle) etmiyorsunuz, kabul olmuyor" şeklinde sözlerini öğrendiği ve bu yüzden konuşmasında bunu dile getirdiği öğrenildi.

Sabah'ın haberine göre, geçen ay Erdoğan'a, Gülen'in cemaatin yüksek yargı yapılanmasını dinletilmek üzere kaydedilen talimatların dökümü ulaştı. Talimatlar arasında bir kısım Erdoğan'ın dikkatini çekti. Erdoğan'ın, defalarca okuduğu kısımda Gülen kendisinden "Uzun" diye bahsediyor. Gülen, özel ses notunda Erdoğan için, "3 yıldırbeddua ediyorsunuz ama ölmüyor. Demek ki, halisane etmiyorsunuz. Bedduanız kabul olmuyor" ifadelerini kullanıyor.

ERDOĞAN ÖNCE İNANMADI

Erdoğan, önce ses kaydı dökümüne inanmadı. Bir süre sonra konunun doğru olduğu farklı kaynaklardan da teyit edildi.

TANER YILDIZ DA DİLE GETİRMİŞTİ

Konuyu ilk olarak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız dile getirdi. Yıldız bir televizyon programında "Eğer mesele dershaneler olsaydı, bazı arkadaşların -önemli kısmını tenzihen söylüyorum- 'uzun adamın ölümünü üç yıldan beri istiyoruz. Ama hâlâ ölmedi' denmezdi" diyerek konu ile ilgili ilk bilgileri verdi. Gülen'in talimatları olduğunun kesinleşmesinin ardından bu olayı Başbakan Erdoğan grup toplantısında dile getirdi.

ensonhaber

Bu haber toplam 1426 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri