Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gülen bedduayı savunurken bile beddua etti

18.03.2014 12:21
Fethullah Gülen, Ekrem Dumanlı'ya yaptığı açıklamada, günlerce konuşulan beddua videosunu açıklarken bile yine beddua etti.

Ekrem Dumanlı'nın Zaman gazetesi için Fethullah Gülen'le yaptığı röportajın ikinci bölümü bugün yayınlandı.

Röportajda Fethullah Gülen, günlerce konuşulan beddua videosuna açıklı getirdi. Gülen, bedduayı savunurken dahi sözlerini tekrarladı, yine beddua etti: Eğer biz çeteysek örgütsek Allah bizim belamızı versin, eğer 'paralel' devletsek bizim belamızı versin, değilse bunları bu masum cemaate isnad edenlerin belasını versin!

BEDDUAYI TEKRARLADI

İşte röportajdaki o bölüm;

Efendim bir kısım medya çok serrişte etti, çarpıttı. 'Bize beddua edildi...' diye meydanlarda insanlar yanıltıldı. Bu gerçekte bir beddua mıydı?

Israrla yanlış anlamayı devam ettirdiler. Bir misalle arz edeyim. Birisi size defaatle aynı yalan ve şenaatle hücum etse, bir noktaya gelir sabrınız taşar ve şunu dersiniz: Eğer ben senin dediğin gibi öyleysem Allah benim belamı versin, yok değilsem bu yalan ve iftirayı atan senin belanı versin. O gün de duam o oldu. Doğrudan hiçbir kişinin, hiçbir partinin, hiçbir topluluğun adını vermedim. Bazı sıfatlar ve fiiller sıraladım. Her kim şunu şunu şunu yapıyorsa dedim... O sıfatı taşımıyorlarsa, o fiilleri işlememişlerse neden bu kadar rahatsız oluyorlar, üzerlerine alıyorlar? Komplolara vehimlere dayalı bu iftiraları seslendirenlerin, gazetelerine sayfa sayfa taşıyanların bu duama "amin" diyebilmelerini beklerdim. Diyemediler. Bilakis istismar ettiler. Yine aynı noktadayım. Eğer biz çeteysek örgütsek Allah bizim belamızı versin, eğer 'paralel' devletsek bizim belamızı versin, değilse bunları bu masum cemaate isnad edenlerin belasını versin! Bu duaya "amin" diyecek vicdanî rahatlığı olmayanlar akıbetinden endişe etmeli.

ensonhaber

Bu haber toplam 1134 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri