Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gülen: Hiçbir zaman iki ceketim olmadı

17.03.2014 11:51
Ekrem Dumanlı, Gülen'le yaptığı röportajın hikayesini kaleme aldığı yazısında Fethullah Gülen'in ceketinin hikayesini yazdı.

Zaman'ın Fethullah Gülen'le yaptığı röportajın ilk bölümü bugünkü gazetede yayımlandı. Ekrem Dumanlı, röportajın hikayesini kaleme aldığı köşe yazısında Fethullah Gülen'in ceketini yazdı. Buna göre Gülen, Türkiye'den ayrılırken üzerine giydiği ceketini hala kullanıyor, cebinde de bir cevşen bulunduruyor. 

HİÇBİR ZAMAN İKİ CEKETİM OLMADI

İşte Ekrem Dumanlı'nın kaleminden Gülen'in ceket hikayesi;

Fotoğrafta üzerinde görülen ceketi Hocaefendi, 1999’da Türkiye’den ayrılırken giymiş. Döneceği gün için sakladığı ceketin cebinde o gün okuduğu Cevşen de duruyor.

Ceketli bir fotoğraf istedik. O haneden biri koşarak bir ceket getirdi. Hocaefendi, “Bu benimki değil.” dedi ve kendi ceketini istedi. Gelen ceketin hikâyesi yürek burkacak kadar büyük bir anlam taşıyordu. Türkiye’den ayrılırken giydiği elbiseyi, döneceği gün için saklıyordu. Bunu mahzun bir sesle ifade eden Hocaefendi, elini ceketinin cebine atıp küçük bir Cevşen çıkardı. Türkiye’den ayrılırken okuduğu Cevşen’i cebinde mahfuz tutuyordu. Hüzünlendik… Alelacele ceket getiren kişinin gönlünü almayı da ihmal etmedi. “Hayatımda hiçbir zaman iki ceketim olmadı.” dedi.

"HİMMET'İN YÜZDE 15'İ GÜLEN'E"

Öte yandan Gülen Cemaati'nde 25 yıl geçiren Ahmet Keleş de Star gazetesine açıklamalar yaparak "Himmetin yüzde 15'i Gülen'in özel kasasına gidiyor"dedi. 

Ahmet Keleş Star'a özetle şunları söyledi, "Toplanan himmetin miktarını Gülen'den başka kimse bilemez. Yüzde 15'i örtülü ödenek olarak nakde çevrilip Hocaefendi'nin özel kasasına teslim edilir. ABD seçimleri için bağış da bu paradan yapılır. Amaç hep devleti ele geçirmekti. Hizmet deyince her şey duruyordu. Dini hareket değil örgüt kurdular"

ensonhaber

Bu haber toplam 4260 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri