Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gülen'den MİT'e ince mesaj!

22.08.2012 14:35
Fethullah Gülen, Gaziantep'teki terör saldırısı ve Uludere'deki feci kazada vefat edenler için taziye mesajı yayınladı. Mesajda 'istihbarat' vurgusu dikkat çekti. Gülen'in bu vurgusu son dönemde MİT'le ilgili tartışmaları hatırlattı.
Özel yetkili savcılar KCK soruşturması kapsamında başta MİT Müsteşarı Hakan Fidan olmak üzere, Teşkilat'ın üst düzey yöneticilerini 7 Şubat'ta ifadeye çağırınca Başbakan Erdoğan "alacaksanız beni alın" cümlesiyle tepki göstermişti. Hemen ardından bir yasa ile MİT görevlilerinin ifadeye ancak Başbakan izniyle çağrılabilecekleri kanunlaştırıldı.
 
O günlerde yaşananlar kamuoyunda MİT-Cemaat çekişmesi olarak uzun süre tartışılmıştı.
 
işte Fethullah Gülen'den taziye mesajı;
 
"Beraberlik ruhunun ve içtimâî huzurun adresi olan Gaziantep'teki elim terör saldırısı bir kere daha yürekleri dağladı. Şer odakları yine günahsız yavruları bile hedefe koydular ve karanlık oyunlarını masumlar üzerinden oynadılar/oynuyorlar. Mel'un saldırılarla, bu toprakların ikbalini karartmaya, aziz milletimizin önünü kesmeye ve bizi bize düşürmeye çalışıyorlar. Fakat, Allah'ın izniyle halkımızın sabır, sağduyu ve itidali, şerirlerin kirli emellerine ulaşmalarına mani olacaktır.
 
Gaziantep'teki hain saldırıda vefat eden vatandaşlarımıza ve Uludere'de minibüsün devrilmesi neticesinde şehit olan Mehmetçiklerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet, kederli ailelerine ve yakınlarına sabr-ı cemil diler; Hazreti Şâfi'nin yaralılara acil şifalar lütfetmesini niyaz ederim.
Menfur saldırı münasebetiyle terörü ve bu saldırıları gerçekleştirenleri bir kez daha lanetliyor; içeride ve dışarıda ülkemizin ikbaline pusu kurmak için fırsat kollayan insî şeytanlara imkan verilmemesi için başta istihbarat mevzuunda daha hassas olunması ve her türlü tedbirin alınması dileğiyle bütün milletimize taziyetlerimi sunuyorum."
Bu haber toplam 2006 defa okunmuştur
basın açıklaması
tr
masallah fetullah gulen beyi tebrik etmek lazım başbakanlık basın müşaviri bu kadar açıklama yapamıyor. ne nazik insan
22 Ağustos 2012 Çarşamba 19:26
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri