Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gülen: O Tirana Lanet Olsun

24.11.2014 12:24
Dün yayınlanan sohbetinde örnek hükümdardan bahseden Fethullah Gülen Abbasi Halifesi Harun Reşid’i Örnek göstererek göndermede bulundu.


Fethullah Gülen Herkül.org’da dün yayınlanan sohbetinde Abbasi Halifesi Harun Reşid’in örnek yönetiminden ve adalet anlayışından bahsederek göndermede bulundu. Gülen sohbetinde dostların hataları söylediğini ama bazılarının bunu anlamadığını belirterek “muhasebe insanlarına hasretiz.” dedi. Hükümetin paralel yapısında yurtiçinde ve yurtdışında attığı adımlara da değinen Gülen,”Gittiği her yerde Türk milletinin son açılmasını, son muhteşem açılımını kösteklemek için herkesin kafasını karıştıran, dünyanın değişik yerlerinde dinin intişârını engellemek isteyen tirana lanet olsun! diyecekler.” dedi.

İşte Gülen’in Sohbetindeki O Kısımlar

Harun Reşid küçümsenmeyecek bir insandır. O dönemin çok büyük velilerinden birisi olan Fudayl bin Iyaz’ın gözünün içine bakar, iki dudağından dökülen kelimeleri lâl ü güher gibi alır değerlendirir. Çok defa yanında hıçkıra hıçkıra ağladığı olmuştur. “Padişahsın, hükümdarsın; haksızlık yapıyor, zulmediyorsun. Allah’tan korkmuyor musun?” deyince, tepki vermez ona. Belki o denen şeylerin hiçbiri onda yoktur ama ihtimal ki “O büyük veli bir şeyler görüyor, ondan dolayı böyle diyordur!” diye itiraz etmez. Yanındaki Fazl ikna edip susturur onu: “Hükümdarı öldüreceksin, kalbi duracak!”

Bu türlü hakikatler karşısında kalbi duracak insanları kaybettiğimiz günden bu yana, bizler hakiki insan yetimiyiz. Hakikatler yüzüne çarpıldığı zaman, “Bunlar tam bana göre; numarası da uyuyor, drobu da uyuyor. “Hırsız!” Numarası da uyuyor, drobu da uyuyor. “Mürteşî!” Numarası da uyuyor, drobu da uyuyor. “Hak yiyen insan!” Numarası da uyuyor, drobu da uyuyor. “Milletini ezen!” Numarası da uyuyor, drobu da uyuyor. Demek ki bu zâtlar benim hakikaten hatalarımı açıktan açığa görüyor ve söylüyorlar. Bana düşen şey, bu mevzuda, onların çağırdığı o istikamete yönelmektir.” diyebilecek muhasebe insanlarına hasretiz.

Konjonktürel olarak, şartları değerlendirerek gelip milletin başına musallat olan parazitlerin millete vadettiği hiçbir şey yoktur! Bunlar milleti sömürürler, kendi saltanatlarını tesis ederler.. ama bir yere kadar Allah fırsat verir. Bir yerden sonra bütün tiranlar gibi onlar da devrilir giderler. Birilerinin yâd-ı cemîl olmasına karşılık onlar da yâd-ı kabîh olarak yâd edilirler: Her akla geldikçe, “O münafığa da lanet olsun!” (derler.) “Gittiği her yerde Türk milletinin son açılmasını, son muhteşem açılımını kösteklemek için herkesin kafasını karıştıran, dünyanın değişik yerlerinde dinin intişârını engellemek isteyen tirana lanet olsun!” diyecekler.

Habervaktim.com

Bu haber toplam 2888 defa okunmuştur
F.G ABD' de Durdukça
adil kayruvan
Kadüktür. Çünkü O binevi küffarın elinde esirdir.
24 Kasım 2014 Pazartesi 21:05
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Çakma Hoca
tahsin
E madem Tayyip Erdoğan Tiran ve münafıktı, sen ne biçim keramet sahibi hocasın ki yıllarca destekledin onu... Bal kesildi tabi!
24 Kasım 2014 Pazartesi 18:13
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
hadi oradan
Dursun Erzurumi
Sayın Gülen size merhum Erbakan;ın tabiriyle HADİ ORADAN diyorum. vesselam
24 Kasım 2014 Pazartesi 12:44
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri