Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gülen şakirtlere "sesinizi yükseltin" dedi, bahar vadetti!

23.02.2015 15:01
Son operasyonlar ile birlikte morali iyice bozulan Gülen hem durum çok kritik, sesinizi yükseltin dedi hem de bahar vadetti. Gülen, "Kader-denk noktasında kaybetmemeye bakmak lazım, bu haristan da bağistana dönebilir" dedi.

Gülen, herkul.org sitesinde yayınlanan "Gül Ve Bülbül Töresi" başlıklı sohbetinde şakirtlerine "kader-denk noktasındayız" diyerek içinde bulundukları kritik eşiği anlatırken umut vadetmeyi de ihmal etmedi.

Gülen şakirtlerine adeta bahar vadetti. İçinde bulundukları durumun kazanma ile kaybetme kuşağı arasında bir nokta olduğunu belirten Gülen, "Kader-denk noktasında kaybetmemeye bakmak lazım" dedi.

Kader-denk noktasındayız.

"Bu, kazanma ile kaybetme kuşağı arasında bir nokta. İfade ederken “kader-denk” noktası diyoruz. İnsan ya bütünüyle kazanır ya da bütünüyle kaybeder. Ahir zamanda, boyunduruğun yere konduğu ve işin başa düştüğü bir dönemde, öyle büyük bir kazanma ile ürperten bir kaybetme at başı adeta. Orada meseleyi iyi değerlendirerek, kazanma kuşağında kaybetmemeye bakmak lazım.

Bu Hâristan da Bâğistan’a Dönüşebilir

Katiyen ümitsizliğe düşmemeli. Bazı kimselerin tavır ve davranışlardan şeytanların bile tiksinti duyduğu bir diken döneminde dahi hâristan olan yer birden bire bâğistana dönebilir. Allah’ın izniyle, hazan mevsiminde bir de bakarsınız ki bir nevbahar bütün esintileriyle ve adeta inşirah olup insanların içine akıyor ve herkes tepeden tırnağa bütün nöronlarında onu duyuyor. İnsanlığın İftihar Tablosu o vahşet dönemini öyle bir bâğistana/bostana ve o dikenlerin hepsini gül ağaçlarına çevirmişse, Allah’ın izni ve inayetiyle, bu oluyor demektir. Bir yerde bir şey olmuşsa, evvela onun imkanı vurgulanmış sayılır. Şu kadar var ki, o dönemde asliyet planında; çünkü o Zat hususi donanımı olan, özel gönderilmiş birisi; temel dinamikleri size de ışık tutacak şekilde, projektörler mahiyetinde sunmuş bir vazifeli. Size de projektörler sunmuş ve adeta demiş ki: Yoksa projektörleriniz, siz de mumlarla, lambalarla, fenerlerle, lükslerle yürüyün bu yolda. Allah’ın izniyle her zaman o hâristanlar bostan ve bâğistan olabilir. Elverir ki bağbanını, bahçıvanı bulsun."

Haber 10

Bu haber toplam 1838 defa okunmuştur
Allah firsat vermesin
ahmetenis
Allah ona artık hiç bir şey olmaya fırsat vermesin. Herkes onun niyetini gördü. Kendi ve bağlılari hariç. .Ve hepsinde nefret söylemi.
24 Şubat 2015 Salı 22:12
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri