Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Fethullah Gülen neden susuyor?

11.03.2014 11:36
Gülen'in en yakınlarındaki isimlerden Osman Şimşek Gülen'in neden konuşmadığını açıkladı.

17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasının ardından yaptığı beddua ile çok konuşulan Fethullah Gülen neden susuyor? 

Gülen'in Herkul.org sitesinden sohbetlerini paylaşan İlahiyatçı Osman Şimşek'e göre Gülen yanlış anlaşılmamak için susma kararı aldı.

"O kadar ağır o kadar hakaretvari ifadeler kullanılıyor ki ve bunlar bir defa kullanılmıyor. Adeta cevap yetiştirmek mümkün değil. Hergün bir tane hergün bir kaç tane, hatta böyle ortaya sürülüyor bir sürü iddia bir sürü iftira. Onlara cevap verebilmek için aynı seviyesizliğe düşmek lazım. Hocaefendi'nin edebi nezaketi üslubu buna manidir o seviyesizlik yakınından bile geçemez Hocaefendi'nin. Hükümet çevresi ve havuz medyası maalesef gerçeklerin peşinde değil hakikatleri aramıyor. Şu anda onlara gürültü lazım. Maalesef yapılan kanunsuzlukları yolsuzlukları haramilikleri gürültü ile muhayyel o camia düşmanı ile boğmak istiyorlar."

"YANLIŞ ANLAŞILMAMAK İÇİN EN GÜZELİ SÜKUT"

Osman Şimşek, Gülen'in suskunluğu ile ilgili çok önemli bir noktaya dikkat çekerek, "Hocaefendi hiç bir zaman milleti genel olarak ve Ak Parti içinde de Ak Parti'ye gönül veren insanları genel olarak 'bunlar suçludur bunlar günahkardır' şeklinde hedefe koyacak bir insan değil. Görebildiğim kadarı ile şunu düşünüyor. Belki hatalı insanlar varsa bunlar yüzde 5'tir yüzde 10'dur. Bir şey söylediğimiz zaman o yüzde 80'de, yüzde 90'da üzerine alınacaktır. Yanlış anlaşılmalar sebebiyet verecektir. O zaman en güzeli sükut..." ifadelerini kullandı.

Kaynak:
Bu haber toplam 2422 defa okunmuştur
BAYRAM GEÇTİTEN SONRA
abuziddin66
Güzelliğine mağrur olanın çarkına tükürür felek, Seninki sana oldu benimki bana ister kalbur doku istersen elek.Hoca efendi milletin desteğini ,hükümetin desteğini ardına almış son surat giderken siyasete müdahil olması Hizmetide Milletide Müslümanlarıdı mahvetti.Tarihte Ulema sınıfı devlet çeşmesinden su içmemek gibi bir gelenek oluşturmuşlar ve başarılı olmuşlar.İlmiye sınıfı siyasete nezaman süluk etti mahvolmuştur.Siyasiler gücünü halktan alırlar çapları ne olursa olsun halkın desteği çaplarını değiştirir.İlmiye böyle değil bir darbeye yedimi zor kalkar.Hoca efendi sussun sussun ama o gözyaşları heba olmamıştır inşallah.
11 Mart 2014 Salı 13:43
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri