Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gülen'den Yazıcıoğlu için şok sözler

25.03.2014 23:58
Yeni Akit yazarı Ersoy Dede bugün bomba bir yazıyla Fetullah Gülen'in 3 yıl evvel Muhsin Yazıcıoğlu hakkında ettiği sözleri gündeme getirdi.

Yazıcıoğlu’nun bir “paralel suikast” ile öldürülmüş olabileceğine dair soru işaretleri taşıyan yazısında, Fethullah Gülen’in konuşmalarının yayınlandığı herkül.org internet sitesinde yer alan sözlerin altını çizdi.

Gülen’e, “SORU: Adet-i ilahiye açısından, iman hizmetinin bir neferi olma liyakatini ortaya koymayanların dairenin dışına itilmeye müstahak olacakları ifade ediliyor. Bu itibarla, irtidat kavramının gönül erlerine bakan yanları var mıdır? Bir ilâhi tokatla kenara atılmamak için liyakat mutlaka şart mıdır; bu konuda, fazl-ı ilahiye ne ölçüde bel bağlanmalıdır?..’’ diye sorulmuştu. Ersoy Dede de “Soruda acaba, ‘iman hizmetinin liyakatini ortaya koyamayıp dairenin dışına itilen’ ve ‘bir ilahi tokatla dışarı atılan’ ifadelerinden, kim kastediliyor ki?.. Alperen dendiğinde kim kastediliyorsa ‘bir ilahi tokatla dışarı atılan’ da o olsa gerek..” diye yazdı.

Dede, “30 Mart 2009 günü yapılmış olan ve yaklaşık bir saat süren sohbeti dinleyenler, bir cümle daha naklediyorlar.. Ben aynı günkü sohbetin tam deşifre metnine ulaşamadım.. Ancak deşifre edenler bu cümleyi belirgin biçimde çıkarıp ortaya koyuyor” demişti.

O röportajın videosu ortaya çıktı.

Gülen Yazıcıoğlu için, “..Aldansanız bile kimseyi aldatmayın. Çünkü aldatma günahtır. Aldanırsanız böyle kurban gidersiniz. Bir Perşembe akşamı vefat edersiniz, bir Cuma günü cenazenize ulaşırlar….’’ diyordu.


 

Kaynak: Medyagundem

 

Bu haber toplam 6556 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri