Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Gülen' yoldan çıktıklarını itiraf etti

17.08.2015 16:40
FETÖ lideri Fetullah Gülen kişisel blog sitesi olan Herkul.org üzerinden içlerine düştükleri bataklığı ''Bunlar şefkat tokadı veya kulak çekilmesi şeklinde mülahazaya almak lazımdır.'' diye açıkladı.

FETÖ lideri Fetullah Gülen kişisel blog sitesi olan Herkul.org üzerinden içlerine düştükleri bataklığı ''Bunlar şefkat tokadı veya kulak çekilmesi şeklinde mülahazaya almak lazımdır.'' diye açıkladı.

YOLDAN ÇIKTIKLARINI KABUL ETTİ

Yoldan saptıklarını itiraf eden Gülen, ''Son dönemde şahit olduğumuz çekmeler, ızdıraplar, tehcirler, tehditler, tenkiller, ibadeler, mahkûmiyetler, mağduriyetler, mazlumiyetler, mevkufiyetler, mustantakiyetler… Bütün bunlar bizi üzebilir. Bunları da şefkat tokadı veya kulak çekilmesi şeklinde mülahazaya almak lazımdır. Doğru yolda doğru yürüme hususiyetlerini koruyamayabiliriz; hafizanallah, kaymalar yaşayabiliriz. İhtimal ki biz yürüdüğümüz bu yolda yolun âdâbına tam uyamadık; Hazreti Mevlâ da kulağımızdan hafif tuttu ve çekti. ''dedi.

KENDİSİYLE ÇELİŞTİ

İktidara beddua eden Gülen yaptığı açıklamada kendiyle şöyle çelişti: ''Ayrıca size haksızlık ve kötülük yapan insanlar hakkında öyle perişan olmaları dileğinde bulunmayın. Herkes hakkında hep hayır mülahazası içinde bulunmalı; insanların cehenneme gitmelerini arzu etmemeli; Allah’ın gazabına uğrayarak Hazreti Nuh kavmi gibi, Âd gibi, Semud gibi, Sodom gibi, Eyke ve Medyen halkı gibi helak olmaları, dünya ve ukbalarını kaybetmeleri dileğinde bulunmamalı.''

GAYRETULLAH'A DOKUNDU ENDİŞE ETMEYİN

Cemaatini de teselli etmeyi unutmayan Gülen, ''Gayretullaha dokunduğu zaman, günümüzün zalimleri de çer-çöp gibi savrulup gidecekler, hiç tereddüdünüz olmasın. Takvim vermek ve zaman belirlemek, bu mevzuda karanlığa taş atmak olur; bu, Allamu’l-guyub Allah’a karşı bir saygısızlıktır. Bir zaman veremeyiz ama bildiğimiz bir âdet-i ilahiye, âdet-i sübhaniye var. Cenâb-ı Hak, zalimlere hep öyle yapmıştır: Nuh kavmi, Hud kavmi, Salih kavmi, Şuayb kavmi, Lut kavmi, Seyyidina Hazreti Musa’nın kavmi… Hepsi hazan yemiş yapraklar gibi savrulup gitmiş, ağaçların başındayken toprağın bağrında gübre haline gelmişlerdir. Hiç tereddüdünüz olmasın, endişe etmeyin.''

Bu haber toplam 1740 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri