Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gülen'den Bahçeli'ye cevap gecikmedi

01.12.2015 15:53
MHP lideri Bahçeli'nin grup toplantısında rakipleri için kullandığı 'içimizdeki Gülen'ci' sözlerine Fethullah Gülen'den avukatı aracılığıyla cevap geldi.

Fethullah Gülen Hocaefendi’nin Nurullah Albayrak, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin iddiaları ile ilgili açıklama yaptı.

Albayrak, “Bu iddia doğru olmayıp, MHP’nin kendi iç meselesi olan Genel Başkanlık adaylığı konusuyla müvekkilim sayın Gülen’in doğrudan ya da dolaylı hiçbir ilgisi yoktur.” dedi. 
Albayrak tarafından yapılan yazılı açıklama şöyle: “Sayın Devlet Bahçeli tarafından 1 Aralık 2015 tarihli grup toplantısı sonrasında yapılan açıklamada, ‘Genel Başkanlığa aday olan birisi, Gülen hareketinin MHP’de görevlendirme girişimidir’ şeklinde bir değerlendirmede bulunulmuştur. Bu iddia doğru olmayıp, MHP’nin kendi iç meselesi olan Genel Başkanlık adaylığı konusuyla müvekkilim Sayın Gülen’in doğrudan ya da dolaylı hiçbir ilgisi yoktur. Sayın Gülen ya da Gülen adına hareket eden hiç kimse MHP’de ya da başka bir partide görevlendirme amacıyla hareket etmemiştir. Haksız ve mesnetsiz bu değerlendirmenin düzeltilmesini temenni ediyoruz.”

Bu haber toplam 1166 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri