Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gülen'den Ceyda Erem'e saat

07.02.2014 11:39
Gülen'e ait ses kayıtlarında adı geçen CNR Holding Başkanı Ceyda Erem, hediye saat iddialarına cevap verdi.

Ceyda Erem'in Pensilvanya'ya gidip Gülen'den saat hediyesi aldığı iddia edildi. Takvim gazetesine konuşan Erem, ziyareti doğrularken 1 yıl önceki görüşmenin manevi amaçlı olduğunu söyledi.

Hükümete yakın gazetelerden Takvimgazetesi Gülen cephesini kızdıracak bir habere daha imza attı. Gazete, geçtiğimiz günlerde internete düşen Gülen ile cemaate yakın TUSKON Genel Sekreteri Mustafa Günay arasında geçen bir görüşmenin ayrıntısını gündeme getirdi.

Söz konusu görüşmede, CNR Holding Başkanı Ceyda Erem'in mektup yazdığı belirtiliyordu. İşte bu ayrıntının peşine düşen Takvim, Ceyda Erem hakkında eski bir üst yöneticinin iddialarına yer verdi.

Gazetenin haberinde adını vermek istemeyen şahıs, "Erem, Pensilvanya'da Gülen'le görüştü. Sıkıntılarını anlattı. "Korkma arkandayım" teminatını aldı. Hoca'nın hediye ettiği altın saati de bize gösterdi" dedi. Gözler ise Ceyda Erem'e çevrildi.

'TAMAMEN MANEVİ ZİYARET'
Sır görüşmeyi doğrulayan Erem, şunları söyledi: "2013 yılının başında Hocaefendi ile görüştüm. Büyük dayım Bursa'da Nur Cemaati'nin ileri geleniydi. Ben birçok din büyüğünü ziyaret etmekten manevi haz alırım. Hocaefendi'yi ziyaretim de bu çerçevededir. Amerika'da 1 saate yakın görüşmemiz oldu, kendisiyle manevi konuları konuştuk. Dualarını aldım, çok memnun olduğum bir görüşmedir. Kendisi bana bazı dualar, kitaplar ve bir saat hediye etti. Ama maddi değeri olmayan bir saattir. İddia edildiği gibi altın değil. Yargı güvencesi gibi iddialar gerçek dışıdır. Tamamen manevi ziyarettir."

internethaber

Bu haber toplam 2370 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri