Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gülen'den Erdoğan'a 'Faili Meçhul' Cevabı

19.12.2014 11:41
Erdoğan'ın Cemaat'e yönelik "Faili meçhul cinayetlere bulaştığını dahi bugünlerde görüyoruz" sözlerine Gülen, cevap verdi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın cemaat hakkındaki 'faili meçhul cinayet' suçlamasına Fethullah Gülen'den cevap geldi. Gülen, Erdoğan'ın bu iddiası için "Kendilerini gülünç duruma düşürüyorlar" dedi.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde Konya'ya katıldığı açılış töreninde 14 Aralık operasyonuna değinerek "17 Aralık sonrasında inlerine gireceğiz dedik. Aradan bir yıl geçti. İnlerine girdik ve giriyoruz. Eğitimden, hizmetten, himmetten bahseden yapının bir takım kirli cinayetlere, faili meçhul cinayetlere bulaştığını dahi bugünlerde görüyoruz. Daha fazlası da çıkıyor. Zincir bunu gösteriyor. Daha şaşırtıcı şeyler de duyacaksınız" ifadelerini kullanmıştı.

FETHULLAH GÜLEN'DEN CEVAP

Erdoğan'ın büyük yankı uyandıran bu çıkışına Fethullah Gülen "Fâili Meçhul Cinâyetler İftirası ve Canlıların Yaşama Hakkı" başlıklı yeni sohbetinde cevap verdi. Gülen, değil insan öldürmek en küçük bir canlının hayatına kastetmenin bile hakiki mü'minlerden fersah fersah uzak olduğunu belirterek dikkat çeken şu açıklamayı yaptı: "Şimdi kalkıp da 'Fâili meçhuller arkasında da bunlar var! Falan filanlarla da bunlar anlaşıyor!' demek suretiyle bir kısım ölçüye, mizana, intizama gelmeyen, endazesiz iddialarda bulunuyorlarsa, inanın topyekün insanlık karşısında kendilerini gülünç duruma düşürüyorlar."

Bu haber toplam 1606 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri